Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

AI asistent Copilot prichádza do Xbox a PC hier!

Pomôže vám prejsť hru.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Microsoft Copilot Wallpaper

Microsoft dnes predstavil obrovské množstvo noviniek ohľadom integrácie svojho AI asistenta a jazykového modelu Copilot. Okrem tabletov Surface predstavil aj integráciu Copilota do Xboxu a tiež do PC hier. Hráči tak budú môcť využívať pomoc umelej inteligencie pri rôznych herných činnostiach.

Microsoft Copilot zložený z jazykových modelov ChatGPT a DallE-3 ktoré bude možné integrovať do hier. Microsoft dnes ukázal, ako to môže fungovať v Minecrafte. Hráč sa proste spýta "Ako vycraftím meč?" a Copilot prehľadá inventár, zistí či máte potrebné itemy a pomôže vám ho vycraftiť. 

Jazykový model vám povie, ako veci vycraftiť a kde nájsť materiály v prípade, že ich nemáte. To všetko v prirodzenom jazyku, ako keby ste mali na telefóne parťáka. Nebude tak potrebné vyskakovať z hry do iného okna pre návody. Na otázky ako zabiť bossa, kde sa vydať pre dokončenie questu, alebo kde získať najlepšie vybavenie, bude odpovedať AI priamo v hre. 

Možnosť mať herného asistenta priamo v hre, ktorý bude schopný odpovedať na všetky otázky, znamená asi koniec tradičným návodom a tutoriálom, ktoré nájdeme na internete. 

Ubisoft NEO NPC

Ubisoft predstavil umelú inteligenciu pre NPC, s ktorými sa môžete rozprávať

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry