Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Preklad AC Valhalla do češtiny sa odkladá na neurčito

Český preklad sa oneskorí.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

20. Február 2023

Assassins Creed Valhalla Čeština CZ titulky

Asi najočakávanejšia čeština posledných rokov, preklad Assassin's Creed Valhalla, má ďalšie problémy. Sú za nimi najmä technické úskalia, ktoré musí prekladateľský tím Farflame vyriešiť, aby mohli češtinu do hry dostať. Ubisoft túto vec veľmi komplikuje častými aktualizáciami do základnej hry.

Presne pred rokom sme vám písali tento článok s aktuálnymi informáciami o češtine do AC Valhalla. Vtedy bola preločená väčšina textu a prebiehala už korekcia textu. Preklad bol takmer hotový a prvá verzia mala vyjsť už na jar 2022. Český preklad mal úctyhodných 2600 normostrán, zhruba 17-20 tisíc riadkov dialógov a13-tisíc riadkov ostatných textov.

Assassins Creed Valhalla Čeština CZ titulky

Aktuálne info k češtine Assassin’s Creed Valhalla (Február 2022)

Preklad AC Valhalla čelí technickým problémom

O rok neskôr prinášame ďalšie informácie, ktoré Farflame zdieľal na svojich stránkach. Podľa všetkého český preklad Assassin's Creed Valhalla je odložený na neurčito, pretože im v ceste stoja náročné technické problémy. A teda implementácia češtiny do hry.

Nový programátor momentálne pracuje na nástrojoch, vďaka ktorým by bolo možné český preklad do hry nainštalovať. Nástroje sú naprogramované tak, aby s nimi bolo možné vytiahnuť všetky texty z hry, preložiť a opraviť ich a následne ich do hry aj vložiť. Vďaka novým nástrojom bude možné vytiahnuť aj všetky DLC, bonusový obsah, festivaly a ďalšie dodatky.

"Implementace ještě není dořešená, ale pokud bude programátor postupovat jako doteď, nebude to trvat moc dlouho. Jeho čas je samozřejmě drahý, jak to u dobrých techniků bývá, takže na tom nemůže pracovat každý den, nicméně práce nestojí," komentoval Farflame. "Když to shrnu, hodně pravděpodobně ČEŠTINU DODĚLÁME, takže se k ní letos vrátíme. Časově to sice nevychází dobře, protože na jaře přijde Jedi Survivor, který budeme překládat, ale nějak si to zorganizujeme."

Dokým sa teda nevyrieši technika a implementácia, nebude možné preklad dokončiť. My budeme prekladateľskému tímu aj naďalej držať palce a dúfame, že sa preklad podarí dokončiť a vydať.

Pozrite sa aj do našej špecializovanej kategórie Češtiny, kde nájdete rozhovor s Farflame o češtine do Starfield, alebo link na stiahnutie prekladu do Hogwarts Legacy. Pre viac info, sledujte nás na Facebooku a na Instagrame.

Hogwarts Legacy čeština

Hogwarts Legacy čeština - otázky a odpovede

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Assassin’s Creed Valhalla nevyjde na Steame

Assassin’s Creed Valhalla nevyjde na Steame

Potvrdil to Ubisoft.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Aktuálne info k češtine Assassin’s Creed Valhalla (Február 2022)

Aktuálne info k češtine Assassin’s Creed Valhalla (Február 2022)

Čeština k hre Assassin’s Creed Valhalla je stále v preklade.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ako je na tom Assassin’s Creed Valhalla čeština?

Ako je na tom Assassin’s Creed Valhalla čeština?

Fanúšikovské CZ titulky do AC Valhalla hlásia pokrok.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Last Chapter ukončí príbeh Eivora v AC Valhalla

The Last Chapter ukončí príbeh Eivora v AC Valhalla

DLC bude zdarma a vyjde 6. Decembra,