Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Arrowhead navýšili kapacitu serverov Helldivers 2

Pripravujú sa na víkendový nápor.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Helldivers 2 Recenzia 8

Vývojári virálne úspešnej hry Helldivers 2 na PC a PS5 neustále pracujú na jej stabilizovaní po vydaní. Hra má totiž problémy so servermi a vo večerných hodinách tisíce hráčov nemôžu hrať, pretože sa nedostanú ani do menu. O problémoch tejto hry sme písali v niekoľkých článkoch a tiež v našej recenzii.

Navyše, počet hráčov Helldivers 2 stále rastie a teda rastie aj počet problémov. Posledný peak dosiahla hra na Steame pred dvoma dňami, Helldivers si zaplo 457 tisíc hráčov, ale koľko z nich sa dostalo aspoň do menu, nevedno.

Helldivers 2 Recenzia PC PS5

Helldivers 2 - Recenzia

Konečne navýšili kapacitu serverov

Najnáročnejšie pre vývojárov je práve navyšovanie kapacity serverov. Hra totiž beží na starom engine, u ktorého nie je jednoduché navýšiť kapacitu, ako u iných online hier. Vyžaduje to úpravu celej architektúry.

Našťastie sa im to podarilo znovu, tento krát pridali ďalších 250-tisíc miest na serveroch. Celkovo tak v hre môže byť až 700-tisíc hráčov na PC a PlayStation 5 súčasne. Vývojári však už teraz očakávajú, že prichádzajúci víkend túto kapacitu znovu presiahne a nebudú môcť pokryť všetky požiadavky.

Nasadili tiež patch, ktorým klepli po prstom AFK hráčom. To sú tí, ktorým sa podarilo prihlásiť na server, ale boli v menu hry aj niekoľko hodín, aby ich to znovu neodpojilo. Blokovali tak prihlásenie hráčom, ktorí si chceli zahrať. Po novom AFK hráči budú odhlásení po 15-tich minútach neaktivity.

Cez víkend očakávame, že počet aktívnych hráčov na Steame prekoná 500-tisíc. Koľko tipujete vy?

Helldivers 2 Xbox

Petíciu za Helldivers 2 na Xbox podpísalo už 50-tisíc ľudí

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry