Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Atomic Heart raytracingom šetriť nebude

Nový trailer prezentuje Nvidia RTX grafiku.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. Január 2023

Atomic Heart Nvidia RTX trailer

Nvidia na svojej otváracej konferencii CES 2023 odprezentovala niekoľko hier, ktoré ponúknu na svoje vydanie efekty RTX a tiež upscaling DLSS 3. Medzi nimi nechýbala ani očakávaná FPS strieľačka Atomic Heart, respektíve ten ruský Bioshock, na ktorý sme všetci zvedaví. 

Nový trailer prezentuje niekoľko efektov, ktoré naplno využívajú grafické karty Nvidia RTX. Ide o realistické raytracingové odrazy na rôznych materiáloch ako sú sklá, kovy alebo vodné plochy. 

Hra tiež vo veľkom využíva aj časticové efekty, ktoré by nemali byť obmedzované len pre karty Nvidia. Naopak, upscalovacia technológia DLSS 3 bude dostupná len na kartách rady Nvidia GeForce RTX 40. Vďaka DLSS si hráči vychutnajú 4K rozlíšenie pri výraznom náraste FPS.

Atomic Heart vyjde 21.2.2022 na PC, Xbox aj PlayStation. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články