Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Baldur's Gate 3 vyjde na Xbox niekedy na jeseň tohto roka

Režisér hry prezradil, kedy môžeme jedno z najlepších RPG všetkých čias očakávať na Xboxe.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Baldurs Gate 3

Baldur's Gate 3 sa na našich stránkach toho popísalo dosť. Predsa len, ide o jeden z najväčších a najlepších RPG titulov, ktorý za posledné roky vyšiel.

Nie nadarmo je to najlepšie hodnotená hra tohto roka.

Navyše, už o pár dní sa k spokojným PC hráčom pridajú aj tí konzoloví. Konkrétne majitelia PlayStation 5. Pri Xbox verzií mali vývojári menší problém.

Problémový lokálny multiplayer

Totižto, Microsoft vyžaduje, aby Xbox Series S a Xbox Series X verzie hry boli po obsahovej stránke identické. Lenže, vývojári zo štúdia Larian kvôli slabšiemu výkonu Series S nevedeli na tejto konzole rozbehať lokálny multiplayer.

Nakoniec sa vývojári s Microsoftom dohodli, že Xbox Series S túto fičúru na vydanie nedostane. Tým pádom sa im rozviazali ruky a môžu slobodne pokračovať v portovaní hry na Xbox. V prípade Xbox Series X verzie nemali žiadne problémy.

"Je rok 2023. A rok 2023 sa kráti, takže v mojom kalendári je to už celkom presné. Medzi Septembrom a Novembrom... Úprimne, tak rýchlo, ako to len dokážeme," povedal podľa IGN režisér hry Swen Vincke.

Samozrejme, keď budeme poznať presný dátum vydania, budeme vás informovať. Zatiaľ sa môžete u nás na webe zaregistrovať a hru si pridať medzi sledované tagy. Tak si všetky články o hre nájdete vo svojom feede a už vám nikdy žiadny neujde!

Baldurs Gate 3 Cestina CZ titulky

Baldur's Gate 3 čeština bude najväčšia v histórii

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry