Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Baldur's Gate 3 je najlepšie hodnotená hra roku 2023

Larian vydal absolútnu pecku.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Baldurs Gate 3 Metacritic Score_092016

Baldur's Gate 3 je vonku už týždeň. Za ten čas stihol pokoriť hneď niekoľko rekordov a na Steame zadupal aj také hry, ako free-to-play akciu Apex Legends. Peak hráčov tam dosiahol počet 814.666 naraz. Ide o jedno z najväčších, najrozsiahlejších, najkomplexnejších RPG, aké kedy vyšli.

Larian Studios sa podarilo vydať najlepšie hodnotenú videohru roku 2023. Na Metacritic má na základe prvých recenzií priemerné hodnotenie neuveriteľných 97%, čím sa zaradila medzi legendárne tituly ako Zelda: BOTW, Red Dead Redemption 2, GTA V a Metroid Prime.

Tento rok získal Baldur's Gate 3 lepšie priemerné hodnotenia, ako The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Metroid Prime Remastered, The Witcher 3 Complete Edition, Resident Evil 4 aj Diablo IV. Na Metacritic v roku 2023 ide o najlepšiu hru nie len na základe profesionálnych recenzií, ale aj tých užívateľských. Užívatelia hru ohodnotili priemerne na 9.4/10.

Zatiaľ bolo vydaných len 18 recenzií na Metacritic, prečože Larian neumožnil sa ponoriť médiám do hry pred vydaním. A hlavne, týždeň na zrecenzovanie takého veľkého RPG je skutočne málo. Pustili ste sa hry aj vy? Dajte vedieť vaše dojmy do komentov!

Info o češtine do hry Baldur's Gate 3 sme vám priniesli v samostatnom článku. Keďže ide o textovo najväčšiu hru, aká bola kedy vytvorená, tvorba kompletnej poctivej češtiny potrvá možno aj roky. PlayStation 5 verzia hry vyjde 6.9.2023, teda v dobe, keď PC a Xbox hráči sa pustia do ďalšieho veľkého RPG, Starfield.

Baldurs Gate 3 Cestina CZ titulky

Baldur's Gate 3 čeština bude najväčšia v histórii

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry