Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Baldurs Gate 3 Cestina CZ titulky

Baldur's Gate 3 čeština bude najväčšia v histórii

Hra obsahuje viac textu, ako celý Red Dead Redemption 2.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Najväčší hit tohto leta, Baldur's Gate 3 je vonku. Hra vyšla na PC a láme rekordy platformy Steam. Už pred vydaním si hru kúpilo viac ako 2,5 milióna hráčov a za prvé dni ju hralo naraz viac ako 712-tisíc hráčov. Vďaka tomu sa hra dostala medzi TOP 10 najhranejších hier v histórii Steamu. 

Baldur's Gate 3 je zároveň jedno z najväčších, najkomplexnejších, najdetailnejších a najlepších RPG, aké kedy vyšli. Hodnotenie hry na Metacritic dosiahlo 94% čo je ešte viac, ako The Witcher 3: Wild Hunt. Na Steame má hra hodnotenie 95% pozitívnych recenzií. 

Štúdio Larian však hru vydalo len v 13 jazykoch. Čeština medzi oficiálnymi jazykmi nie je, ale v tomto článku sa dozviete všetko podstatné, čo treba vedieť o chystanej češtine na našej scéne. 

Čeština Baldur's Gate 3 bude, preklad už začal

O preklad hry Baldur's Gate 3 do češtiny sa postará mnohopočetný tím z PrekladyHer.eu, ktorý na češtine pracoval už od začiatku Early Access verzie. V nej však bolo "len" 85-tisíc riadkov textu. Plná verzia má však skoro trojnásobok textu, ako len Early Access verzia.

Ide o textovo najväčšiu hru, aká bola kedy vytvorená. Baldurs Gate 3 má 222 690 riadkov, čo predstavuje 7 448 normostrán formátu A4. Ak sa použije formát A5 - štandardná kniha, potom je to 16 758 strán. Môžete si to predstaviť ako 13x trilógiu Pána prsteňov, 4,2x 8-dielny súbor kníh Harryho Pottera alebo 3,5x súčasný 5-dielny súbor kníh Hry o tróny.

V hre je viac textu, ako v Red Dead Redemption 2. Hra od Rockstar Games mala zhruba 6 500 normostrán textu. 

Čeština Baldur's Gate 3 bude tou najväčšou, aká kedy na našej scéne vznikla a pravdepodobne potrvá niekoľko rokov, kým ju autori úplne dokončia. 

České titulky do hry bude pripravovať 16 prekladateľov

Na preklade hry do češtiny už teraz začína pracovať až 12 prekladateľov. Ďalší štyria sa do tímu pripoja behom niekoľkých dní, kvôli dovolenkám a prázdninám. 

Tím momentálne hľadá ďalších ľudí, ktorí by boli schopní pomáhať s prekladom. Ak máte dobrú angličtinu a češtinu a máte veľa voľného času, určite sa prihláste do tímu. Získate tým veľkú skúsenosť a priložíte ruku k najväčšiemu českému prekladu v histórii. Tím navyše pracuje na neoficiálnej češtine Baldur's Gate 3 so zvolením Larian Studios.

Češtinu Baldur's Gate 3 však môžete podporiť aj finančne. Na stránkach PrekladyHer.eu nájdete odkaz na bankový účet alebo PayPal, kde môžete tento projekt podporiť svojich možností. 

Ak vás zaujímajú ďalšie češtiny do PC hier, navštívte našu samostatnú kategóriu Češtiny.

EA Sports FC 24 Cestina

EA Sports FC 24 vyjde v češtine

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený