Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Bude GOW: Ragnarok posledná exkluzivita na PS4?

Aj takto môže vyzerať budúcnosť PlayStationu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

20. Apríl 2022

God of War Ragnarok Keyart

Na Reddite sa objavil zaujímavý príspevok, ktorý predpovedá budúcnosť značky PlayStation, portov na PS4 a samozrejme na PC. Ale keďže tento komentár nie je ničím podložený a nedá sa overiť jeho zdroj, berte ho s maximálnou rezervou. Na druhej strane, všetko, čo je tam napísané, je dosť reálne.

Koniec vydávania exkluzivít na PS4

God of War: Ragnarok má byť posledná AAA exkluzivita, ktorá vyjde aj na PlayStation 4. Keďže hra používa engine jednotky, pobeží skvele aj na PS4 a PS4 Pro. Na základnej PS4 bude mať dynamické rozlíšenie 1080p, na PS4 Pro bude 1080p natívne. Konzola PS4 Pro však bude mať ešte dva režimy - odomknutý framerate pri dynamickom 1080p, alebo checkerboard 4K 30fps.

PS5 verzia GOW: Ragnarok bude mať tri režimy - Fidelity, Performance a Performance RT. Ide o režimy s 4K/30fps, 4K/60fps a 1440p/60fps.

Po vydaní GOW: Ragnarok už Sony nebude vydávať žiadne first-party hry na PS4, jedine že by vývojári naozaj chceli. Od roku 2023 uvidíme len PS5 exkluzivity od štúdií Sony Interactive Entertainment.

Jediná možnosť, ako si na PS4 zahrať nové hry, bude vďaka streamovacej službe PlayStation Plus Premium. Sony sa s Microsoftom dohodlo, že keď skončí rok exkluzivity Deathloop na PS5, hra príde zdarma nie len do Xbox Game Pass, ale aj do knižnice PS Plus Premium.

Sony začne PC porty vydávať rýchlejšie

Štúdio zrušilo PS4 porty hier Demon's Souls, Ratchet & Clank: Rift Apart aj Deathloop. Naopak, ďalšie hry dostanú PC port.

Guerilla Games vytvorí PC port Forbidden West, Iron Galaxy portuje ďalšie hry Uncharted, Blind Squirrel Games a Jetpack Interactive portujú hry Ratchet & Clank 2016 a Rift Apart.

Polyphony Digital vydá PC verziu Gran Turismo 7, Bluepoint prinesie Demon's Souls, štúdio Nixxes pracuje na PC verzii Ghost of Tsushima a jeho DLC. God of War Ragnarok vyjde na PC vďaka spolupráci štúdií Jetpack Interactive a Blind Squirrel Games.

Sony potom začne hry na PC vydávať do roka od vydania PS5 verzie.

Sony PlayStation Studios

O pár rokov bude na PlayStation vychádzať viac live-service hier, ako príbehových

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus ide v šľapajách predchodcov a predsa vrhá tieň ďalej, ako oba diely dokopy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom God of War Ragnarök - Recenzia

God of War Ragnarök - Recenzia

Najočakávanejší a najväčší PlayStation titul roka 2022

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Stáhněte si World of Tanks témy na PS4 zdarma

Stáhněte si World of Tanks témy na PS4 zdarma

Wargaming dnes vydali Word of Tanks témy na PS4 a nevypadají vůbec špatně!

Titulný obrázok pre článok s nadpisom God of War Ragnarok čeština potvrdená!

God of War Ragnarok čeština potvrdená!

Oficiálne oznámenie češtiny od vývojárov zo Santa Monica.