Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Cena Meta Quest 2 sa zvyšuje o 100 dolárov

Vieme, čo je za tým.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

28. Júl 2022

Oculus-Quest-2-Cena

Spoločnosť Meta včera oznámila svoje finančné výsledky za uplynulý štvťrok. Zdá sa, že hospodárenie VR divízie (predtým Oculus) nie je až tak priaznivé. Meta VR totiž len za posledný štvrťrok stratila 2,8 miliardy dolárov a to aj napriek tomu, že predaje VR headsetov a softvéru rástli.

Spoločnosť pravdepodobne investuje nie len do novej generácie headsetov Quest, ktoré prídu na trh o niekoľko rokov, ale aj do Metaverse. Mark Zuckerberg sa netají tým, že chce ako prvý vytvoriť skutočný virtuálny priestor pre všetkých ľudí.

Titulný obrázok Youtube videa

Od Metaverse v štýle Ready Player One sme ešte ďaleko, ale sieť Facebook a popularita VR headsetu Quest by mohli Metaverse naštartovať. Meta má momentálne 1,97 miliardy aktívnych užívateľov denne a jej zisky dosiahli 29 miliárd dolárov za posledné tri mesiace.

Cena Quest 2 sa zvyšuje

Hoci elektronika zvyčajne zlacňuje po vydaní, Meta si uťahuje opasok. Časť straty z divízie Meta VR sa snaží dohnať zvýšením cien VR headsetu Meta Quest 2.

Od 1.8.2022 cena tohto headsetu porastie o 100 dolárov, respektíve eur. Meta Quest 2 128GB bude stáť 400 dolárov a 256GB verzia bude stáť 500 dolárov. Každý nový headset však bude obsahovať aj hru Beat Saber. Meta zvyšuje aj cenu doplnkov pre headset.

Firma zvyšovanie cien obhajuje rastom nákladov na dopravu aj výrobu jednotiek.

Oculus-Quest-2

Žena tvrdí, že ju znásilnili vo VR, mala z toho nočné mory

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články