Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Cena Meta Quest 2 sa zvyšuje o 100 dolárov

Vieme, čo je za tým.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

28. Júl 2022

Oculus-Quest-2-Cena

Spoločnosť Meta včera oznámila svoje finančné výsledky za uplynulý štvťrok. Zdá sa, že hospodárenie VR divízie (predtým Oculus) nie je až tak priaznivé. Meta VR totiž len za posledný štvrťrok stratila 2,8 miliardy dolárov a to aj napriek tomu, že predaje VR headsetov a softvéru rástli.

Spoločnosť pravdepodobne investuje nie len do novej generácie headsetov Quest, ktoré prídu na trh o niekoľko rokov, ale aj do Metaverse. Mark Zuckerberg sa netají tým, že chce ako prvý vytvoriť skutočný virtuálny priestor pre všetkých ľudí.

Titulný obrázok Youtube videa

Od Metaverse v štýle Ready Player One sme ešte ďaleko, ale sieť Facebook a popularita VR headsetu Quest by mohli Metaverse naštartovať. Meta má momentálne 1,97 miliardy aktívnych užívateľov denne a jej zisky dosiahli 29 miliárd dolárov za posledné tri mesiace.

Cena Quest 2 sa zvyšuje

Hoci elektronika zvyčajne zlacňuje po vydaní, Meta si uťahuje opasok. Časť straty z divízie Meta VR sa snaží dohnať zvýšením cien VR headsetu Meta Quest 2.

Od 1.8.2022 cena tohto headsetu porastie o 100 dolárov, respektíve eur. Meta Quest 2 128GB bude stáť 400 dolárov a 256GB verzia bude stáť 500 dolárov. Každý nový headset však bude obsahovať aj hru Beat Saber. Meta zvyšuje aj cenu doplnkov pre headset.

Firma zvyšovanie cien obhajuje rastom nákladov na dopravu aj výrobu jednotiek.

Oculus-Quest-2

Žena tvrdí, že ju znásilnili vo VR, mala z toho nočné mory

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články