Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

CEO Activisionu: Nepodporovať Nintendo Switch bola chyba

Bobby Kotick priznal, že pri Nintende Switch sa pomýlil.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Nintendo Switch

Nintendo Switch sa svojimi predajmi radí medzi najúspešnejšie konzoly všetkých čias. Dokonca je v predajoch domácich konzol hneď druhá, za dnes už legendárnym PlayStation 2.

No aj napriek tomu by ste rátaní Activision hier pre túto platformu nenarátali ani do 10. Je ich presne 7.

Čo sa stalo, že tak obrovská firma, ktorá každoročne zarába len na sérií Call of Duty obrovské miliardy, si nechalo ujsť príležitosť a osloviť tak veľký trh?

Bobby Kotick, CEO firmy Activision, neveril, že Nintendo Switch bude úspešné

Na včerajšom pojednávaní medzi FTC a Microsoftom bol prítomný aj CEO Activisionu Bobby Kotick. Ten sa blisol hneď niekoľkými vyjadreniami. A jedno z nich sa týkalo práve konzoly Nintendo Switch.

"Urobil som zlý úsudok," priznal Kotick. "Keď som videl prototyp Switch, bolo to iné, ako keď som videl prototyp Wii, keď som si myslel som, že je to najvýnimočnejší videoherný systém, aký bol kedy vytvorený."

"Keď som videl prototypy Switch, mal som obavy, pretože sa snažili dosiahnuť veľa s konzolou, ktorá mala aj možnosť prenášania. Nemyslel som si, že to bude mimoriadne úspešné." Svoju chybu si však plne uvedomuje a dodáva: "Je to pravdepodobne druhý najúspešnejší videoherný systém všetkých čias, takže to bolo z mojej strany zlé rozhodnutie."

Na otázku, či by v prípade novej generácie konzoly od Nintenda svoju chybu napravil odpovedal, že firma bude svoje rozhodnutie robiť na základe špecifikácie novej konzoly. Tá ešte známa nie je, no Kotick očakáva, že nástupca Nintenda Switch bude mať výkon niekde na úrovni generácie PlayStation 4 a Xbox One.

Xbox activision blizzard king logo

10 zaujímavosti z aktuálneho súboja FTC vs. Microsoft na súde

Xbox activision blizzard king logo

Deň 2.: Ďalších 10 zaujímavosti z aktuálneho súboja FTC vs. Microsoftna súde

Activision Blizzard logo

Deň 3.: Ďalších 10 zaujímavosti z aktuálneho súboja FTC vs. Microsoft na súde

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry