Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Česi znovu ukázali, že vedia robiť moderné videohry!

Vychádza áčková exotická strieľačka.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Gray Zone Warfare PC Steam

Zlaté české ručičky, či jak sa to hovorí. Aj tak by sa dala označiť nová česká hra, ktorá sa svojimi kvalitami radí medzi svetovú špičku. Zatiaľ čo Slováci so svojim Vivat Slovakia ledva dobiehajú rok 2010, brnenské Madfinger Games vydalo silného konkurenta Army a Escape From Tarkov na Unreal Engine 5. 

Hra Gray Zone Warfare (karta hry) vychádza práve dnes na PC a zahrať si ju môžete na Steame v early-access verzii. Škoda len, že neobsahuje češtinu. 

Nižšie si môžete pozrieť oficiálny launch trailer:

Titulný obrázok Youtube videa

Silný štart hry na Steame

Práve teraz sa do hry zakusli desaťtisíce hráčov a objavujú novinku českých vývojárov. Takto okolo siedmej večer v prvý deň hru naraz hrá viac ako 52-tisíc ľudí, čo je absolútne skvelý štart. Keď to porovnáme s Arma Reforger, tak tú hralo na vydanie len 12-tisíc ľudí na Steame naraz. 

Gray Zone Warfare dokonca do hry prilákal viac hráčov, ako Horizon: Forbidden West, Fallout: New Vegas, Subnautica a dokonca má viac ľudí naraz, ako Mafia III alebo Dying Light keď vyšli. 

Hovorí to o skvelom štarte a najmä dobrých ziskoch, keďže hra sa predáva v niekoľkých edíciách za 35 až 100 eur. 

Gray Zone Warfare screenshot 2

Český nástupca Army vyjde skôr ako sme čakali!

Zmiešané recenzie, zlá optimalizácia

Recenzie však nie sú nejako zásadne pozitívne, z 3700 recenzií hru ohodnotilo pozitívne 50% ľudí. Hráčov trápi najmä rubber-banding a lagy, či pokles FPS. To sa dá vysvetliť aj pretlakom serverov, ktoré pravdepodobne obsadzuje viac hráčov, ako vývojári predpokladali. Optimalizácia hry je teda zatiaľ priemerná, až zlá.

Ak vás zaujíma viac FPS hier, alebo Open-World hry, pozrite na ďalšie tituly v našich samostatných kategóriách. Určite vás tam niečo zaujme.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry