Ciri v TV seriáli Zaklínač asi nebude beloška

Tvorcovia chcú byť politicky korektní, takže si Ciri zahrá možno aj černoška, či aziatka. 

Po tom, čo oznámili meno herca, ktorý stvárni Geralta v seriáli Witcher od Netflix, rozbiehajú sa aj ďalšie konkurzy. Zatiaľ ešte nevieme, kto bude obsadzovať roly Vesemira, Yennefer, či Triss, ale dnes sa objavila trošku konktroverzná správa. Postavu Ciri, ktorú Geralt dostal do výchovy, pravdepodobne nebude hrať biela herečka.

Na stránkach, kde sa môžu herci dozvedieť o nových pracovných pozíciach, sa objavil inzerát na stvárnenie Ciri. “Hľadáme 16 alebo 15 ročné BAME dievča, ktoré dokáže zahrať 13/14 ročnú. Nesmie mať viac ako 18 rokov.” Viete čo znamená to BAME? Black, Asian Minority Ethnic – autori seriálu Netflix teda hľadajú na postavu Ciri herečku čiernej pleti, Aziatku, alebo herečku z iného etnika.

Je to nelogické, pretože Andrzej Sapkowski napísal svet Zaklínača zasadený do Slovanského prostredia, a teda do Európy v stredoveku. Černosi, ani Aziati v tomto svete neexistujú, ak nezoberieme v úvahu Zerrikániu. Avčak Ciri pochádza z Cintry, hlavného mesta len kúsok pod severnými kráľovstvami.

Dôvod tohto výberu postavy je jednoduchý, autori seriálu Zaklínač chcú byť politicky korektní, pretože by sa istá skupina ľudí pýtala, prečo sú v seriáli len bieli herci. Aj keď, práve tak by mal svet Zaklínača vyzerať.

The Witcher Citi Audition

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site