PS Plus Playstation Plus

Čo sa stane s mojim existujúcim PS Plus predplatným po zmenách v Júni?

30 marca, 2022 Lukáš Kanik

Prinášame prehľad toho, čo môžete očakávať.

Sony oficiálne oznámilo spojenie služieb PS Plus a PS Now do jedného predplatného PS Plus v troch cenových kategóriách. Hráči si tak za zvýhodnených podmienok budú môcť priplatiť za rozsiahlu knižnicu hier, ale aj možnosť streamovania PS1, PS2 či PS3 titulov.

PS Plus bude ponúkaná v troch cenových kategóriách, štandardné PS Plus, ktoré existuje teraz, sa mení na PS Plus Essential. Drahšie sú potom Extra a Premium. Čo sa však stane s vašim účtom, ak máte, alebo budete mať v čase zmeny aktivované PlayStation Plus?

Existujúce členstvo sa zmení na PlayStation Plus Essential 

Ak máte alebo budete mať aktívne členstvo PlayStation Plus, v Júni 2022 sa zmení na PlayStation Plus Essential. Nezmení sa v prípade, ak vám PS Plus expiruje ešte pred nástupom nových služieb.

Existujúce členstvo si zachová všetky benefity, ktoré máme doteraz. Nezmení sa ani jeho cena, ani dátum automatickej platby, ak ju máte nastavenú.

Benefity, ktoré vám ostanú v PS Plus Essential: 

• Prístup k online hre pre viacerých hráčov
• Mesačné hry
• Exkluzívne zľavy
• Exkluzívny doplnkový obsah
• Cloudové úložisko
• Share Play
• Pomocník hry (na PS5)
• Hry PlayStation Plus Collection (na PS5)

Zmena prichádza pre majiteľov konzol PlayStation 3 a PlayStation Vita. Tí si už nebudú môcť priamo z týchto konzol zakúpiť členstvo, bude to možné len cez webový prehliadať, aplikáciu, konzoly PS4 a PS5.

Prečítaj si aj: 
Prehľad zmien a ceny nových služieb PlayStation Plus

Čo to znamená pre Sony

Aktívnym majiteľom PS Plus sa predplatné automaticky prenesie na PS Plus Essential bez toho, aby museli zasahovať. Nikto z hráčov zmenu nepocíti a prechod je čisto pasívny. To pre Sony znamená ďalšiu premárnenú šancu ponúknuť im drahšiu alternatívu aj s knižnicou hier.

O predplatné vo vyššej cene budú prejavovať záujem najmä tí, ktorí sa chcú dostať ku knižnici viac ako 400 hier, či k službe cloudového hrania PS Now. A to budú pravdepodobne hráči, ktorí si dnes platia samostatne PlayStation Plus a samostatne PlayStation Now. V konečnom dôsledku tak Sony na týchto ľuďoch zarobí výrazne menej.

Toto sú PS Plus hry na Apríl / Duben 2022

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.