Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Crystal Dynamics a Eidos Montreal chystajú 5 AAA hier najbližších 5 rokov

K tomu niekoľko menších projektov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Embracer Group

Štúdiá Crystal Dynamics a Eidos Montreal, ktoré Square Enix skoro zadarmo predalo firme Embracer Group, pod novým vedením chystajú množstvo veľkých hier. Embracer Group o tom informovalo vo svojej finančnej správe.

Lars Wingefors, riaditeľ Embraceru tieto hry definuje ako AAA tituly, do Marca 2028 ich majú tieto štúdiá vydať minimálne päť. Pôjde o hry, na ktorých robí aspoň 100 ľudí v štúdiu, budú mať značný rozpočet na marketing a očakáva sa, že predajú minimálne 2 milióny kusov. Čiže budget na vývoj je okolo 100 miliónov dolárov.

Medzi týmito hrami je Perfect Dark, ktorý Crystal Dynamics vyvíja spolu s The Initiative exkluzívne pre Xbox. Ďalej je to nový Tomb Raider na Unreal Engine 5, ktorý financuje Amazon. Eidos Montreal má pracovať na Deus Ex, zatiaľ čo bude pomáhať s Fable pre Microsoft.

Marvels-Avengers_70

Crystal Dynamics oficiálne potvrdilo koniec podpory pre Marvel's Avengers

Embracer od Square Enix získal nie len štúdiá, ale aj značky. Niektoré z nich chce priniesť naspäť na trh v remasteroch a kompletných remakoch. Medzi nimi napríklad Thief.

Wingefors oznámil, že Embracer Group má do Marca 2023 vydať 31 AAA hier, oficiálne oznámených bolo len šesť. Osem hier má v príprave Gearbox, Saber Interactive ich chystá 11, jednu má THQ Nordic a Plaion (Koch Media) má ďalších šesť hier. Jednou z tých neoznámených od Plaion je aj nová hra českého štúdia Warhorse.

Fable logo

Embracer zatvára svoje nové štúdio Onoma, Eidos bude pomáhať s Fable

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry