Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

EA stratilo značku FIFA, ale upevňuje spoluprácu s Premier League

Už tento rok vyjde nová futbalová hra od EA.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

12. Február 2023

EA Sports FC Wallpaper

Tento rok je prvým, kedy sa nová futbalová hra od EA Sporta nebude volať FIFA. Firma totiž odmietla zaplatiť miliardy za používanie tejto značky na najbližšie roky a tak EA stráca práva na jej používanie. Jesenný futbalový titul sa tak bude volať EA Sports FC. 

EA Sports FC Wallpaper

FIFA sa od roku 2023 mení na EA SPORTS FC

Zatiaľ nie je jasné, čo sa v EA Sports FC zmení. Zdá sa ale, že EA bude vo veľkom spolupracovať s Premier League podobne, ako doteraz. Podľa informácií Sky News, EA bude sponzorovať Premier League výškou 488 miliónov libier najbližších šesť rokov. Logo EA Sports by sa tak malo objaviť aj na dresoch rozhodcov, alebo na reklamných baneroch. Takto by sa mala novinka od EA dostať viac do povedomia počas live zápasov a zachová si exkluzívnu licenciu.

Podobnú exkluzívnu spoluprácu má EA aj so španielskou La Liga. Je to jeden z ďalších krokov v upevnení spolupráce s hlavnými svetovými ligami, ktoré uvidíme v hre EA Sports FC. Hráči tak nestratia prístup k obľúbeným ligám ani hráčom, keďže EA má podpísaných viac ako 300 licencií. 

FIFA games 2023

Budúcnosť značky FIFA po rozchode s EA? Blockchainové a NFT hry

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články