Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Embracer zatvára svoje nové štúdio Onoma, Eidos bude pomáhať s Fable

Embracer Group robí zmeny v štúdiách od Square Enix.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Fable logo

Neubehol ani mesiac od toho, čo sa Square Enix Montreal premenoval na Onoma a už ho aj zatvárajú. Skupina Embracer toto štúdio kúpila len tento rok od Square Enix. Podľa Bloomberg však Onoma zatvára svoje brány a zasiahne to okolo 200 zamestnancov.

Niektorí z nich budú presmerovaní do Eidos Montreal, takže aspoň ostanú v rovnakom meste.

To však nie je jediná veľká zmena v bývalých štúdiách Square Enix. Skupina Embracer totiž tím z Eidos Montreal posiela na výpomoc do Xboxu. Štúdio totiž bude pomáhať PlayGround Games s novou hrou Fable. Okrem toho majú pracovať aj na svojej novej hre Deus Ex.

Tretie štúdio, Crystal Dynamics, pracuje na ďalšej hre pre Xbox - Perfect Dark. Pomáhajú s ňou tímu The Initiative. Crystal Dynamics tiež pracuje na svojej novej Tomb Raider hre, ktorú oznámila tento rok.

Marvels-Guardians-of-the-Galaxy

SPRÁVA DŇA: Embracer Group kupuje Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články