Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Hackeri ukradli 1,5 TB dát a osobných údajov majiteľa From Software

Žiadajú zaplatiť výkupné.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
From Software Studio Wallpaper

Terčom hackerských útokov sa tento krát stala firma Kadokawa, ktorá vlastní štúdio From Software, známe pre celosvetové megahity, vrátane Bloodborne, Dark Souls, Sekiro a samozrjeme Elden Ring. Podľa dostupných informácií japonské štúdio Kadokawa napadla skupina BlackSuit, ktorej sa podarilo ukradnúť 1,5 terabajtu dát z firemného počítača spoločnosti. 

Skupina zverejnila na Dark Webe informácie o tom, čo všetko sa im z Kadokawa podarilo ukradnúť. Vraj sa im podarilo získať prístup do internej siete pred mesiacom, ide teda o čerstvý útok, ktorý narušil aj fungovanie spoločnosti.

GTA VI screenshot 8
18-ročný hacker, ktorý leakol GTA VI, dostal trest

Skupina BlackSuit na Dark Webe tvrdí, že sa jej podarilo stiahnuť zmluvy, dokumenty DocuSigned, právne dokumenty, finančné údaje a ďalšie dokumenty a dôverné údaje určené len na interné použitie. O podobné interné dokumenty nedávno prišlo aj Sony, z nich sme sa potom dozvedeli mnoho informácií o cenách PlayStation projektov, výskumoch a prieskumoch o hráčoch a detaily vývoja nových hier.

Tvrdia tiež, že majú k dispozícii osobné údaje, platby, zmluvy, e-maily zamestnancov spoločnosti Kadokawa, e-maily a údaje o používateľoch produktov Kadokawa, finančné výpisy, transakcie a mnoho iného. Zdá sa, že sa im podarilo nabúrať ekonomické oddelenie. 

Skupina chce údaje vypustiť do sveta 1.7.2024 v prípade, že Kadokawa nezaplatí výkupné. Kadokawa s hackermi vyjednáva, avšak suma, ktorú ponúkli, je podľa hackerov príliš nízka.

Ak sa firme nepodarí hackerov zastaviť, pravdepodobne súbory skutočne vypustia a najbližšie mesiace sa dozvieme mnoho detailov o fungovaní firmy Kadokawa a pravdepodobne aj From Software. 

PS Plus Cena
Koľko Sony zarába z PS Plus? Leak ponúka unikátny pohľad do štatistík služby
Playstation-5-launch-trailer
LEAK: Unikli kompletné predaje všetkých PS4 a PS5 exkluzivít

Nakupujte hry a herné vybavenie so zľavovými kódmi cez náš odkaz. Ďakujeme!

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry