Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Hogwarts Legacy čeština

Hogwarts Legacy čeština - otázky a odpovede

Bude mať Hogwarts Legacy češtinu?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Hogwarts Legacy patrí medzi najočakávanejšie hry celosvetovo. Rovnako tomu je aj v česku a na slovensku, kde sa na túto hru tešia tisíce fanúšikov Harryho Pottera. Po veľmi dlhej dobe to je prvá AAA hra zo sveta Wizarding World, ktorá ho spracuje lepšie, ako ktorákoľvek iná hra predtým. V tomto článku sa dozviete všetko o češtine do tejto hry.

Hra vychádza 10.2.2023 na PC a konzoly Xbox Series X, Xbox Series S a PlayStation 5. Pri kúpe Deluxe Edition alebo Collector's Edition získate skorší prístup do hry. Hogwarts Legacy si tak môžete zahrať o 3 dni skôr!

Bude mať Hogwarts Legacy oficiálnu češtinu?

Štúdio Warner Bros a vývojári z Avalanche Software hru vydajú v celkovo až 14 jazykoch. Z toho 8 jazykov bude mať nie len titulky, ale aj dabing. Napríklad Poliaci dostanú len poľské titulky. 

Oficiálne české titulky v hre Hogwarts Legacy nebudú. Náš vydavateľ doteraz nepotvrdil český preklad a titulky nie sú vyznačené ani na Steame

Bude fanúšikovská čeština?

Hra bude mať fanúšikovský preklad. O CZ titulky sa postará tím prekladateľov z charlottiny-cestiny.cz v spojení s tímom Lokalizace.net. V prípade, že im chcete pomôcť s prekladom, môžete ich kontaktovať na stránkach

Na aké platformy budú CZ titulky?

České titulky do Hogwarts Legacy budú dostupné len na PC verziu. Na Xbox Series X|S a PlayStation 5 totiž nie je možné preklady nainštalovať. CZ titulky sa do hier inštalujú väčšinou podobne, ako módy. 

Red Dead Redemption 2 čeština CZ info

Red Dead Redemption 2 čeština je hotová! Preklad trval tri roky

Ako dlho bude český preklad trvať? 

Hra Hogwarts Legacy bude obsahovať hromadu textov, pretože ide o open-world RPG s masívnym príbehom. O tom, ako dlho bude trvať kampaň a koľko hodín zaberie dohratie celej hry, sme vás informovali v tejto novinke

Na základe toho sa dá povedať, že v hre bude veľké množstvo dialógov v príbehu, dialógov v side-questoch, hlášok NPC postáv, ale aj popisky lektvarov, prútikov, kúziel a samozrejme itemov a RPG prvkov. Preklad takto rozsiahlej hry môže trvať rok až dva.

TIP: Pre češtiny do hier máme na stránke samostatnú kategóriu!

Vydanie češtiny do Hogwarts Legacy závisí od mnohých faktorov. Najskôr bude nutné texty stiahnuť z hry, potom sa dozvieme, aký objem textu hra obsahuje. Prekladatelia potom musia texty preložiť, urobiť korektúru, otestovať a vytvoriť inštalátor, ktorým sa čeština do hry nainštaluje.

Kde sa bude dať stiahnuť čeština do Hogwarts Legacy?

Keď bude čeština hotová, budeme informovať o tom, kde sa bude dať stiahnuť. Hru môžete u nás sledovať na tejto stránke a po prihlásení si ju pridať do sledovania cez tlačidlo Follow. Na karte hry tiež nájdete všetky informácie a trailery. 

UPDATE 13.2.2023:

Fanúšik vytvoril prvú češtinu do Hogwarts Legacy na PC, ktorú si môžete stiahnuť a vložiť do hry. Vytvorená bola strojovým prekladom s pomocou AI, takže obsahuje drobné nedostatky. Odkaz na stiahnutie češtiny nájdete v samostatnom článku tu

Oznamovací trailer Hogwarts Legacy s českými titulkami od PlayStation CZ:

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený