Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Hráči v bete Diablo 4 odohrali takmer 62 miliónov hodín

Najväčšia beta v histórii značky.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Diablo IV Wallpaper

Blizzard dnes zverejnil niekoľko štatistík z bety Diablo 4, ktorá prebehla uplynulé dva víkendy. Beta bola najskôr určená len tým, ktorí si hru predobjednali, no už vtedy boli servery tak plné, že ľudia na poradie čakali aj dve hodiny. 

Diablo 4 Beta Queue

Diablo 4 spustilo betu, ľudia už teraz čakajú dve hodiny v rade na servery

O týždeň na to bola spustená otvorená beta pre všetkých na PC, Xbox aj PlayStation. Aj v tejto bete sa čakalo niekoľko desiatok minút, dokonca aj hodín. To však hráčov neodradilo a prakticky každý, kto si betu zahrať chcel, si ju aj zahral a užil do sýtosti. 

Hra totiž ponúkla už v bete dostatok obsahu. Podľa štatistík ľudia v bete nahrali neuveriteľných 61,560,437 hodín. Keďže nevieme, koľko hráčov sa do bety zapojilo, nevieme povedať, koľko hodín pripadá na jedného hráča. Podľa Blizzardu však išlo o najväčšiu betu v histórii značky. 

Najhrávanejšími classami boli Sorcerer a Necromancer. Celkovo hráči umreli 47 miliónov krát a zabili 29 MILIÁRD monštier.

Všetko o hre Diablo 4 môžete sledovať na našich stránkach, na karte hry. Po prihlásení si hru môžete pridať do feedu cez tlačidlo follow. Hra vychádza 6.6.2023, vďaka predobjednávke sa do hry dostanete o 4 dni skôr. 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články