Jeden šéf PlayStationu je proti live-service hrám, druhý ich obhajuje
Jeden je hráč, druhý ekonóm.
Zdá sa, že v PlayStatione ešte nemajú celkom jasno, akým smerom sa bude ekosystém uberať. Sony momentálne rozhadzuje siete na všetky strany a preto skupuje štúdiá na portovanie PC hier či na vývoj multiplayerových live-service titulov. Štúdio Bungie kúpili minulý rok za 3,6 miliardy dolárov.
Zároveň Sony chystá minimálne desať televíznych projektov, či už ude o seriály, alebo filmy podľa značiek PlayStationu. Celé to potom vedie k diverzifikácii produktov a platforiem, na ktoré značky PlayStation prichádzajú.
Sony má v príprave až dvanásť live-service hier, ktoré chce vydať do Marca 2026. To je viac, ako majú oznámených singleplayerových hier. Prezident svetových štúdií PlayStationu, Shuhei Yoshida však nesúhlasí s dominanciou live-service hier na trhu.
"Určite nechcete vidieť, že top 10 hier je každý rok takmer rovnakých, všetky hry sa potom stávajú live-service hrami," povedal pre Guardian. "To by bola pre mňa trochu nuda."
Naopak, šéf PlayStation Studios, Hermen Hulst produkciu live-service hier obhajuje.
„Chápeme konkurenčné prostredie, ktoré tu existuje, a časovú investíciu od hráčov, ktorú poskytujú live-service hry,“ povedal pre GI.biz.
„Existuje riziko, že o ‚live-service‘ hovoríme všeobecne - akoby išlo o jeden žáner alebo dokonca o jeden obchodný model. Štúdiá PlayStation vyrábajú množstvo hier, ktoré by sa dali označiť ako „live-service“, ktoré sa zameriavajú na rôzne žánre, rôzne plány vydávania a v rôznych mierkach.
„Tiež vytvárame hry pre rôzne publikum a verím, že sa nám podarí vytvoriť svety a príbehy, ktoré fanúšikovia PlayStation milujú.“
Sony v priebehu 18 mesiacov kúpilo tri štúdiá dedikované pre produkciu live-service hier. Známy je však len multiplayerový projekt The Last of Us, či prvá hra štúdia Haven. Unikli však už aj zábery z Horizon MMO.
Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.
Zobraziť komentáre (1)
Komentáre
Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený
Prihlásiť sa