Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Kedy a kde sledovať seriál The Last of Us?

Presné časy a dátumy každej epizódy.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

15. Január 2023

The Last of US serial HBO

Seriál The Last of Us dnes prichádza na televízne obrazovky. Dlho očakávaný seriál bol natočený presne podľa hernej predlohy s rovnakým názvom, ktorú poznajú hráči konzol PlayStation. Stojí za ním produkčná spoločnosť HBO a PlayStation Productions.

Remasterovaná verzia hry The Last of Us Part I nedávno vyšla na PlayStation 5 a PC hráči si ju budú môcť zahrať už 3.3.2023. Hra sa odohráva v postapokalyptickom svete, v ktorom väčšinu ľudstva vyhladila infekcia. Príbeh sleduje mladé dievča Ellie, ktoré nedobrovoľne do opatery dostal pašerák Joel. Hráči sa postupne dozvedajú, prečo je dievča špeciálne ale najmä, sledujú vzťah týchto dvoch postáv. 

Kedy a kde sledovať The Last of Us seriál? 

Seriál z produkcie HBO sa začne oficiálne vysielať 15.1.2023 na streamovacej platforme HBO Max. K sledovaniu seriálu je preto mať nutné aktivované predplatné, ktoré mesačne stojí 6,99€ a ročne stojí 54,99€.

Na Slovensku a v Česku je dátum spustenia seriálu trochu posunutý. Zatiaľ čo v Amerike sa vysiela o 21:00 východného času, u nás to je 03:00 na druhý deň. Prvú epizódu, a každú novú epizódu si teda budete môcť pozrieť najskôr v Pondelok o 03:00 ráno. Seriál môžete sledovať aj na televíznej stanici HBO v premiére o 20:00 v rovnaký deň premiéry.

Koľko epizód vyjde a kedy? 

Seriál The Last of Us bude mať deväť epizód. Druhú z nich režíroval Neil Druckmann, režisér hernej série zo štúdia Naughty Dog. Pre prvú epizódu pripravil scenár a bude poriadne dlhá. Má až 1 hodinu a 25 minút. 

Epizódy budú vysielané každý týždeň. Prvú si teda budeme môcť pozrieť už zajtra ráno, tú poslednú až 13.3.2023. 

Kompletný zoznam epizód a dátumy: 

  • Epizóda 1 - "When You're Lost in the Darkness" (16.1.2023)
  • Epizóda 2 - "Infected" (23.1.2023)
  • Epizóda 3 (30.1.2023)
  • Epizóda 4 (6.2.2023)
  • Epizóda 5 (13.2.2023)
  • Epizóda 6 (20.2.2023)
  • Epizóda 7 (27.2.2023)
  • Epizóda 8 (6.3.2023)
  • Epizóda 9 (13.3.2023)

The Last of Us Seriál si budete môcť pozrieť v anglickom dabingu s českými aj slovenskými titulkami. Na HBO Max je dostupný seriál aj v českom dabingu a slovenskom dabingu. Staršie trailery si môžete pozrieť na tejto stránke.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články