Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Star-Wars-Respawn-EA

Koľko je vlastne hier Star Wars vo vývoji?

Prehľad hier, na ktoré sa môžu fanúšikovia Star Wars tešiť.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Pred malou chvíľou bola oznámaná nová hra Star Wars od Skydance New Media a Lucasfilm Games. Hoci zatiaľ poznáme len málo detailov, pôjde o príbehovú AAA akčnú adventúru.

To však nie je jediná Star Wars hra vo vývoji. Disney rozhodilo siete a značku zverilo množstvu iných vývojárskych štúdií. Nižšie ponúkame prehľad známych hier, ktoré sú momentálne oficiálne oznámené a vo vývoji.

Mobilné štúdio Zynga (Take-Two Interactive) má vo vývoji multiplayerovú free-to-play mobilnú hru Star Wars: Hunters. Odohrávať by sa mala medzi epizódami 6 a 7.

EA a štúdio Respawn Entertainment majú po úspechu jednotky vo vývoji Star Wars Jedi: Fallen Order 2. Znovu pôjde o singleplayerovú hru, ktorá bude nadväzovať na príbeh jednotky. Tá sa stala druhou najlepšie predávanou Star Wars hrou vôbec. Druhý diel by mal vyjsť tento rok.

Druhou Star Wars hrou od EA je FPS strieľačka, ktorú tiež robí Respawn. A nakoniec je vo vývoji aj tretia, menšia hra, ktorú spolu s Respawnom vyvíja nové štúdio Bit Reactor. Pôjde o stratégiu.

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake vzniká v štúdiu Aspyr Media. Pôjde o kompletný remake pôvodnej hry od Bioware, na ktorý je vyčlenených 70 miliónov dolárov.

Titulný obrázok Youtube videa

Ubisoft Massive chystá open-world Star Wars príbehovú hru, pobeží na Snowdrop engine. Na jej vývoj dozerá Julian Gerighty, autor The Division 2. V Ubisoft Massive majú vo vývoji ďalšiu open world hru, je ňou Avatar.

Star Wars Eclipse je nová príbehová adventúra od Quantic Dream. Od tejto hry si môžeme sľubovať vetvený príbeh plný zásadných rozhodnutí a filmové spracovanie. Objavili sa však správy, že Quantic Dream trpí nedostatkom vývojárov a tak sa vydanie tejto hry môže posunúť až na rok 2027.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom EA pracuje na troch nových Star Wars tituloch

EA pracuje na troch nových Star Wars tituloch

EA poverilo štúdio Respawn Entertainment prácami na rovno troch Star Wars tituloch.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Star Wars titul od Ubisoftu by sa mal predstaviť ešte tento rok

Star Wars titul od Ubisoftu by sa mal predstaviť ešte tento rok

Vyzerá to tak, že Star Wars Jedi: Survivor nebude jediným Star Wars titulom, o ktorom budeme tento rok počuť.