Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Next-gen Xbox hybrid cloud console

LEAK: Next-gen Xbox bude hybridná cloudová konzola, poznáme možnú špecifikáciu

Veľmi zlý deň pre Microsoft a Xbox pokračuje.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Dnešok sa zaradí medzi jedny z najhorších dní pre Microsoft a Xbox. Vďaka amaterizmu amerických súdov sa podarilo leaknuť interné dokumenty, ktoré odhaľujú budúce plány Microsoftu a špeciálne Xboxu. Nejde o prvý takýto prešľap, leaknuté prednedávnom boli aj dokumenty Sony.

Ľudia, ktorí si stihli leaknuté PDF stiahnuť ešte predtým, ako bolo stiahnuté, tak teraz daný súbor prechádzajú a na internete sa objavujú ďalšie a ďalšie zaujímavé podrobnosti plánov Xboxu. Najnovšie tak poznáme plány na next-gen Xbox konzolu, ktorú podľa už dávnejších informácií, Microsoft neplánuje priniesť skôr ako v roku 2028. Plány ohľadom chystanej next-gen Xbox konzoly zverejnil na reddite používateľ s menom Fidler_2K.

Xbox Series X Brooklin

LEAK: Nový Xbox Series X príde budúci rok, aj nový ovládač

Next-gen Xbox bude hybridná cloudová konzola

Uniknutý slide z prezentácie opisuje plánovanú next-gen Xbox konzolu ako hybridnú cloudovú konzolu, ktorá skombinuje silu konzoly a cloudu. Čiže niečo, o čom sníva Microsoft už v podstate od roku 2013, kedy svetu odhalil konzolu Xbox One.

Konzola a jej systém by boli optimalizované pre real-time hranie takýchto hybridných hier, čo by umožnilo priniesť kompletne nové herné zážitky, pričom hry by neboli obmedzované výkonom hardwaru, ktorý by mali hráči doma.

V podstate o niečo podobné sa Microsoft snaží už túto generáciu, kedy majú spoločne s legendárnym videoherným tvorcom Hideom Kojimom, vytvárať hru, ktorá využije silu cloudu.

Uniknúť mali aj špeficikácie chystanej konzoly. Podľa nich to však vyzerá tak, že Microsoft je len v rannej fáze jej návrhu. Ešte sa presne nerozhodol ani pre to, akú architektúru pre CPU konzoly zvolí. Aktuálne sa rozhoduje medzi ARM64 a x64. Taktiež sa nerozhodol, či si navrhne vlastnú GPU v spolupráci s AMD, alebo využije nejakú ich technológiu.

Zrejme najväčšou novinkou next-gen konzoly bude samostatný čip pre strojové učenie. Vďaka tomu by bolo na konzolu ešte jednoduchšie priniesť technológie, ktoré by sa starali o rekonštrukciu obrazu a hráčom by tak prinášali či už vyššie rozlíšenie, alebo viac FPS v hrách. Zároveň by na nich vývojári teoreticky mohli poháňať aj AI v hrách, čo by prinieslo nový herný zážitok, kde by sa teoreticky AI v hrách vedela od vás učiť a prispôsobovať svoju stratégiu vášmu hernému štýlu. Každý hráč by tak mal svoj vlastný, unikátny herný zážitok.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený