Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Xbox Series X Brooklin

LEAK: Nový Xbox Series X príde budúci rok, aj nový ovládač

Obrovský leak Microsoftu odhaľuje detaily.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Na Instagrame a Facebooku sme vás informovali o leaku, ktorý sa udial dnes. Ide pravdepodobne o najväčší leak od doby Nvidia GeForce Now, tento krát je však obeťou Microsoft. Súd, ktorý pojednával vo veci FTC vs Microsoft, omylom zverejnil zápisnicu z pojednávania v PDF dokumente, ktorý obsahuje desiatky dokumentov v prílohe.

Problém však je, že tieto prílohy v dokumente neboli redigované - teda neboli vyčiernené citlivé údaje a detaily, ktoré sa nikdy nemali dostať na verejnosť. Xboxu tak v momente unikli všetky plány do budúcnosti, všetky čísla, dokumenty, fakty, konverzácie v mailoch, ktoré predložili pred súd.

Chvíľu potrvá, kým sa všetkými týmito informáciami prekopeme a zistíme novinky o fungovaní Xboxu. Každopádne pre Xbox ale aj celý Microsoft to je obrovská rana, pretože dokumenty odhaľujú konkurencii všetky plány, ktoré Microsoft mal.

Xbox Series X dostane nový model bez mechaniky, už budúci rok

Prvou správou, ktorá nás zaujala, je nový mid-gen upgrade pre konzolu Xbox Series X. Po tom, čo refresh dostal Xbox Series S (čierna farba s 1TB diskom), dostane refresh aj Xbox Series X.

Nový Xbox Series X s pracovným názvom Brooklin ponúkne až 2TB miesta na disku, pričom pôjde o verziu bez diskovej mechaniky. Novinkou bude USB-C port na prednej strane zariadenia. Xbox Series X Brooklin má mať rýchlejšie WiFi, menšiu spotrebu energie, upravený dizajn aj vylepšený mostík IO. Dizajn by mal pravdepodobne vyzerať nejak tak, ako vidíte dole na obrázku. Cena nového Xboxu bude rovnaká ako u starého, 499 dolárov. Vyjde koncom Októbra 2024, oznámený bude už v Júni 2024, počas Summer Game Fest.

Microsoft chystá nový Xbox ovládač "Sebile"

Firma chystá aj revíziu svojho Xbox ovládača, ktorý je kompatibiliný s PC, Xboxom aj s mobilmi a inými zariadeniami pre hranie v cloude. Využije technológiu Xbox Wireless 2, alebo Bluetooth 5.2, či funkciu Direct-to-cloud, vďaka čomu chce Xbox redukovať latenciu v ovládaní cloudových hier.

Ovládač má mať precíznu haptickú odozvu, ktorá môže fungovať aj ako reproduktor. Obsahovať bude akcelerometer pre mierenie ovládačom vo vzduchu, tlačidlá budú tichšie, niektoré z nich budú modulárne. Batéria bude vymeniteľná, ovládač bude mať aj USB-C port. Vylepšená bude mobilná aplikácia, v ktorej uvidíte, k akým zariadeniam je ovládač spárovaný.

Ovládač príde do predaja v Máji 2024 za rovnakú cenu, ako dnešný Xbox ovládač, 69,99 dolárov.

Revidovaný Xbox Series S

Drobným upgradom prejde aj Xbox Series S. Do predaja príde v Auguste 2024, zhruba 60 dní pred spustením nového Xbox Series X do predaja. Síce bude bez USB-C portu ale bude mať 1TB disk, Xbox Wireless 2 podporu, Bluetooth 5.2 či WiFi 6E. V balení nájdete ovládač Xbox Sebile. Pôjde teda o taký ľahší refresh.

Takto vyzerá lineup divízie Xbox na najbližší rok:

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený