Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Logitech-G733-Wireless-Recenzia

Logitech G733 KDA Wireless - Recenzia headsetu

Špeciálna edícia slúchadiel Logitech G733 na našom stole.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Logitech tento mesiac uvádza na našom trhu niekoľko výrobkov KDA, inšpirovaných hudobnou skupinou K/DA ale aj postavičkami z League of Legends. K hráčom sa tak dostanú unikátne dizajny známych výrobkov Logitech. Nedávno sme recenzovali parádnu novinku - herné štuple do uší Logitech G333 KDA, tento krát sa pozrieme na bezdrôtový headset Logitech G733 KDA Lightspeed Wireless.

Headset G733 prišiel na trh v bezdrôtovom prevedení minulý rok. Ide o jeden z najľahších headsetov - váži len 278 gramov. KDA verzia oproti klasickej má namiesto loga Logitech po stranách strieborné logo KDA. Headset v balení nájdete bez pripojeného mikrofónu v jemnej fólii.

V krabici potom nájdete aj USB prijímač LIGHTSPEED, nabíjací kábel typu USB-C a odnímateľný mikrofón. Lightspeed už veľmi dobre poznáme, niektoré produkty Logitech však tento prijímač majú miniatúrny, tento vám bude z PC trčať asi 5 centimetrov.

USB-C kábel je gumený a ľahko tvaroveteľný, rozhodne vám nebude vadiť. Naopak, ako už býva zvykom, tento mikrofón až tak dobre tvarovateľný nie je, je totiž hrubší a guma nie je tak ohybná, ako by človek niekedy potreboval. Navyše, mikrofón sa zasúva do 3,5mm jacku a tak s ním nie je možné hýbať hore alebo dole. Fanúšikom pevných mikrofónov moc nie som.

Príjemný dizajn, rôzne farebné prevedenia

Dizajnovo ide o veľmi pekný kúsok a Logitech okrem KDA verzia ponúka aj niekoľko farebných variant. Farby plastov sú živé, navyše takmer všade matné a tak sa vyhnete odtlačkom, či škrabancom. V redakcii sme mali KDA verziu, ktorá kombinuje kompletne biele telo so strieborným logom KDA, čierne náušníky a čierno-modrý textilný hlavový most.

Nosenie slúchadiel na hlave je rovnako pohodlné, ako to vyzerá. Vďaka tomu, že sú veľmi ľahké, ich ani po hodinách nosenia prakticky necítite. Navyše, hlavový most je dostatočne široký, aby neoziabal na temene. Logitech ponúka aj niekoľko farebných variantov tejto pásky, vďaka ktorým si môžete slúchadlá prispôsobiť za 10 eur. Rovnako pohodlné sú náušníky z pamäťovej peny, ako býva u Logitechu zvykom - vymeniteľné.

Hlavový most sa dá nastaviť len na dve veľkosti a viac nepustí. Našťastie, Logitech tu zapracoval aj posuvný systém jednotlivých slúchadiel a tak si rozsah veľkosti môžete ešte o čosi rozšíriť.

Vypichol by som aj RGB podsvietenie. Niekto je už prejedený všetkých tých svetielok, ale na týchto slúchadlách vyzerajú led pásiky po stranách skvele. Bohužiaľ, aj tu sa nájde negatívum. Ľudia, ktorí nosia okuliare, uvidia RGB podsvietenie v odraze skiel - podsvietenie je totiž namierené dopredu.

Tlačidlá a funkcie Logitech G733 KDA

Na spodnej strane slúchadiel nájdeme okrem USB-C portu aj dve tlačidlá a koliesko na reguláciu hlasitosti. Jedným tlačidlom sa zapína a vypína headset, druhým zase mikrofón. Koliesko na reguláciu hlasitosti kladie jemný odpor a jednotlivé skoky je cítiť. Môžete ním ovládať hlasitosť celého PC.

Menšou nevýhodou je, že slúchadlá fungujú výhradne na kábel alebo s bezdrôtovo s USB prijímačom Logitech LIGHTSPEED. Bluetooth pripojenie pritom ponúka aj množstvo lacnejších modelov a dnes je to viac menej štandard. Na druhej strane, na Lightspeed sa môžete spoľahnúť, tento štandard Logitechu poskytuje extrémne rýchlu odozvu a kvalitu prenosu a to až na 20 metrov. Nie je však kompatibilný s Xboxom, s PlayStationom a Switchom už áno.

Naopak, veľkou výhodou je výdrž batérie, slúchadla vydržia bez podsvietenia nadštandardných 29 hodín pri hlasitosti 50% a až 20 hodín s RGB podsvietením.

A čo zvuk a softvér?

Logitech G733 KDA Wirelesss majú v sebe 40 mm meniče Pro G s frekvenčným rozsahom 20 Hz až 20kHz. Impedancia je 39 ohmov a citlivosť 87,5 db. Z parametrov môže byť zjavné, že slúchadlá rozhodne neponúkajú nejaký fantastický basový zážitok a tiež to nie sú slúchadlá, ktoré dosahujú extrémne hodnoty hlasitosti.

Ponúkajú však DTS:X 2.0 virtuálny 7.1 zvuk, ktorý si nastavíte v softvéri G Hub. Priestorový zvuk je podaný skvele a ponúka aj niekoľko režimov, ktoré zlepšia najmä basy. Nechýba ani ekvalizér a profily. Vo výsledku budete s podaním zvuku spokojní prakticky v každej hre. Povedal by som, že G733 vie zvuk podať veľmi presne a presvedčivo.

Mikrofón tiež patrí skôr k priemeru, ale Logitech má v zásobe jedno eso. Je ním Blue Vo!ce - sada nástrojov na vylepšenie mikrofónu v softvéru G Hub. Mikrofónu tak môžete nastaviť rôzne profily a výrazne zlepšiť kvalitu zaznamenávania hlasu. Vhodné aj pre streamerov. G Hub obsahuje aj množstvo nastavení pre RGB podsvietenie a dokonca si môžete na jedno tlačidlo nabindovať makro.

Zhodnotenie

Logitech G733 KDA Lightspeed Wireless je funkciami a výkonom takmer totožný headset s Logitech G Pro X. Farebná kolekcia headsetu G733 má však potenciál zasiahnuť hráčov, ktorí si chcú svoj herný stôl ešte viac prispôsobiť. G733 KDA ponúka krásny dizajn, solídny výkon, komfort, nadštandardný výkon batérie a skvelé možnosti v softvéri G Hub.

Naopak, veľkosť headsetu sa dá nastaviť len do určitej miery, mikrofón je trochu nepoddajný a headsetu chýba rozšírená konektivita - či už Bluetooth alebo 3,5mm jack. V tejto cenovej kategórii sa nájde aj lepšia alternatíva.

Logitech G733

Dizajn

★★★★★

Funkcie

★★★★★

Výkon, audio

★★★★★

Softvér

★★★★★

Verdikt

Štýlový a ľahký herný headset vhodný pre menej náročných užívateľov, ktorý je ale zároveň aj cenovo dostupný.

4.0

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Logitech G CLOUD je nový, čisto cloudový handheld

Logitech G CLOUD je nový, čisto cloudový handheld

Pre Game Pass alebo NVIDIA GeForce Now.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Logitech G PRO X Superlight - Recenzia hernej myšky

Logitech G PRO X Superlight - Recenzia hernej myšky

Najľahšia herná myš série G Pro od Logitechu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Logitech G333 KDA - Recenzia herných slúchadiel

Logitech G333 KDA - Recenzia herných slúchadiel

Prvé herné slúchadlá do uší od Logitech G vstupujú na trh v jedinečnom dizajne KDA.