Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Lost Ark zabanoval tisícky ľudí aj pre to, že hru nehrali

Nemáš na hru čas? Dostaneš ban.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Lost Ark game wallpaper 1

Posledná masívna vlna banov v Lost Ark otriasla aktívnym počtom hráčov na Steame. Z pôvodných 325-tisíc aktívnych hráčov naraz, sa ich počet znížil na 101-tisíc. Vývojári tak efektívne zabanovali cez 200-tisíc aktívnych hráčov Lost Ark, respektíve botov.

Aj v in-game aukčnom dome sa to prejavilo na počte low-level gemov, ktoré boti predávali. V aukcii bolo 62-tisíc stránok s klenotmi levelu 1-2, po vlne banov tam ostalo 102 strán.

Vývojári vlnu banov okomentovali na fóre: "Hráči môžu očakávať, že tieto bany botov budú mať pozitívny vplyv na hranie, vrátane zlepšenia situácie na trhu a v aukčnom dome, zníženia oneskorenia v husto obývaných oblastiach a menšieho počtu botov v hre."

Ban dostali aj hráči, ktorí hru pár mesiacov nehrali

Na Steame sa však objavili desiatky, ak nie stovky nových negatívnych recenzií Lost Ark. Dôvodom je, že okrem botov dostali ban aj hráči, ktorí hru už dlhšie nehrali. Z recenzií je jasné, že ak ste pol roka Lost Ark nehrali, dnes už máte ban.

Amazon Game Studios k tejto veci už štihlo vydať krátke vyjadrenie: "Zistili sme chybu, ktorá spôsobila tieto falošné bany a aktívne pracujeme na ich zrušení pre všetkých dotknutých legitímnych hráčov bez ohľadu na to, či bol podaný ticket na podporu." Zároveň však odporúčajú, aby ste si tiket na podporu podali na tomto odkaze. Hráči, ktorí hru nehrali a ich účet dostal ban, by sa tak do pár dní mohli k svojmu účetu dostať.

Lost-Ark-Artwork-3

Lost Ark prekonal hranicu pol milióna hráčov naraz, tri dni pred vydaním

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry