Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Mafia 4 má obsahovať stealth a multiplayerové prvky

Ďalšie detaily o hre Mafia 4.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Mafia 4 Logo Wallpaper

O hre Mafia 4 máme u nás na stránke pomerne dosť informácií, aj keď mnoho z nich nebolo oficiálne potvrdených. Na karte hry Mafia 4 nájdete informácie o tom, na akom engine beží ale aj to, kde sa má hra odohrávať. Hru si po prihlásení môžete pridať do feedu cez tlačidlo Follow, takže vám nič neunikne. 

Dnes tu máme ďalšie detaily. Tento krát pochádzajú znovu z inzerátov štúdia Hangar 13, ktoré na vývoj hry hľadá schopných dizajnérov a vývojárov. 

Na LinkedIn sa objavil popis pre inzerát na pozíciu, na ktorej má daný človek pracovať na stealth gameplayi. Pozícia bude zastrešovať vývoj AI a správania sa nepriateľov: "Úzka spolupráca s vedúcim oddelenia umelej inteligencie a príslušnými zainteresovanými stranami s cieľom zabezpečiť vytvorenie pútavých herných slučiek Stealth a Combat. Podieľanie sa na návrhu a vývoji našich bojových a nebojových NPC," hovorí doslova inzerát

Mafia 4 má podľa inzerátov obsahovať aj multiplayer

V inzerátoch sa veľmi okrajovo spomína aj multiplayer. Štúdio Hangar 13 totiž hľadá ľudí, ktorí majú skúsenosti s AAA hrami, multiplayerovými hrami a/alebo live service hrami. 

Je teda možné, že Hangar 13 v spolupráci s Take-Two Interactive do hry Mafia 4 chystajú aj nejaký multiplayerový režim. Nič z toho však nie je potvrdené a tak to berte s rezervou. 

Krabička Mafia Definitive Edition

Nová Mafia je vo vývoji na Unreal Engine 5, pôjde o prequel k trilógii

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články