Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Marvel's Spider-Man 2 nedosiahol taký peak hráčov, ako Hogwarts Legacy

Titul najväčšieho launchu na PS5 asi získa hra od Warner Bros.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Spider-Man 2 vs Hogwarts Legacy

Marvel's Spider-Man 2 je absolútne fantastická hra, ktorá v našej recenzii získala hodnotenie 10/10. Veronika hru ohodnotila s týmto verdiktom: "Nový Spider-Man ostáva verný svojej zábavnej, intuitívnej hrateľnosti a skvelému story-tellingu. Vďaka novému hardvéru a množstve detailných vylepšení však tento raz môžeme hovoriť o skutočnom next-gen hernom zážitku."

Sony sa už stihlo pochváliť, že Spider-Man 2 dosiahol najväčší launch zo všetkých hier PS Studios za prvých 24 hodín. Bohužiaľ, už nebolo povedané, či sa hre podarilo prekonať aj staršie PS exkluzivity. Napríklad taký The Last of Us: Part II, ktorý za prvé tri dni predal 4 milióny kusov. Sony ani neoznámilo, koľko hra zarobila, či koľko kusov sa predalo za týždeň, ani či presiahli hranicu 5, alebo 10 miliónov kusov.

Spider-Man 2 PS5 Screenshot 7

Spider-Man 2 to dokázal! Je najrýchlejšie predávanou PlayStation exkluzivitou v histórii

Dnes už ale vieme, že Spider-Man 2 nedosiahol na PS5 taký peak hráčov, ako Hogwarts Legacy. Hra zo sveta Harry Potter od štúdia Warner Bros a Avalanche mala doposiaľ najväčší launch na PlayStation 5 tento rok. Podľa štatistík servera TrueTrophies, ktorý sústreďuje trofeje vzorky 3,2 miliónov PS účtov, Hogwarts Legacy mal v poslednom týždni o 9,3% viac hráčov naraz, ako Spider-Man 2. 

Hogwarts Legacy pritom nemal tak skvelé hodnotenia, ako Spider-Man 2. Hra od Warner Bros mala v priemere "len" 86 percent. 

Na rade je Call of Duty, každoročne najpredávanejšia PlayStation hra. Tá môže napriek negatívnym recenziám znovu prevziať titul najväčší PS5 launch roka. 

Spider-Man 2 New York

Najpredávanejšie hry v Česku za Október/Říjen: Na čele je Spider-Man 2

COD Modern Warfare III Recenzia IGN

Najhoršia kampaň v histórii COD? Modern Warfare III je krátky a nudný

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry