Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Metro Exodus PC Enhanced Edition je prvá hra, ktorú si bez RTX karty nezahráte

Minimálna požiadavka je grafická karta s HW raytracingom.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Metro-Exodus-PC-Enhanced-Edition

PC hráči, ktorí vlastna Metro Exodus na Steame, Epic Games Store, Good Old Games a Microsoft Store dostanú 6.5.2021 upgrade. Metro Exodus PC Enhanced Edition bude separátna verzia Metro Exodus, v ktorej vývojári kompletne vymenili nasvietenie. Všetky zdroje svetla v hre sú počítané ray-tracingom.

Minimálnou požiadavkou Metro Exodus PC Enhanced Edition je karta s hardvérovým raytracingom (Nvidia RTX, AMD 6000). Bez raytracingu totiž v hre neuvidíte žiadne svetlá ani tiene. Vývojári do hry zapracovali RTX odrazy, globálnu ilumináciu, emisívne svetlá a Nvidia DLSS 2.0 pre navýšenie výkonu.

Všetky fejkové svetlá, ktoré vývojári ručne umiestnili aby navodili dojem globálneho osvetlenia, boli z hry zmazané. O nasvietenie scén sa teraz stará skutočne odrazené svetlo z rôznych povrchov. Na rozdiel od hier Naughty Dog, ktoré sa tiež vyznačujú dokonalým nasvietením. všetky svetlá v Metro Exodus sú dynamické, dajú sa vypnúť, rozbiť. Preto nasvietenie v tejto hre nemôže byť pre-baked, teda predrenderované a statické.

Na nové nasvietenie sa detailne pozrelo Digital Foundry a hra vyzerá absolútne fantasticky. Už pôvodná hra z roku 2019 vyzerala úžasne, dnes je to pravdepodobne najlepšie vyzerajúca FPS strieľačka na trhu.

Metro Exodus príde do Humbe Bundle už 4.5.2021 takže ak hru stále nemáte, môžete si ju tam uchmatnúť za lacno. Vyšla s českými titulkami.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry