Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Microsoft bude vlastniť najpredávanejšiu značku PlayStationu

Call of Duty.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Call of Duty Vanguard 2021

Dnes oznámená absolútna bomba v hernom priemysle otriasla všetkými. Microsoft kupuje Activision Blizzard, so všetkými značkami, štúdiami, hrami a personálom. Viac ako 10 tisíc zamestnancov po celom svete prejde pod krídla Xboxu.

Microsoft však získa to najcennejšie - najpredávanejšiu PlayStation hru. Podľa dát skupiny NPD, ktorá sleduje predaje hier, Call of Duty: Vanguard bola najpredávanejšia konzolová hra roka 2021. Vyšla len v Novembri a predala viac kusov, ako akákoľvek iná konzolová hra. Na druhom mieste? Call of Duty: Black Ops: Cold War z roku 2020.

Najpredávanejšou PlayStation hrou za rok 2021 bol práve Call of Duty: Vanguard a Call of Duty: Black Ops: Cold War bol na treťom mieste.

Keď Microsoft dokončí akvizíciu za 70 miliárd dolárov a schvália ju úrady, stane sa výhradným majiteľom značky Call of Duty.

Vyjde ďalšie Call of Duty len na PC a Xbox?

Keď Microsoft kúpil Bethesdu, Deathloop vyšiel aj na PlayStation 5. To pre to, že hra bola na PS5 už oznámená a Microsoft chcel dodržať dohody.

Nové COD však oznámené ešte nie je a ak k oznámeniu príde, môže sa stať, že to bude len pre Xbox a PC. Xbox tieto značky nenakupuje zo srandy a ani pre to, aby Sony na PS Store dával 30% maržu zo zisku. Xbox tieto značky nakupuje, aby mal exkluzivity.

Tento obchod s Activisionom však musia schváliť protimonopolné úrady a bude to trvať niekoľko mesiacov, možno viac ako rok. Aj pre to si myslím, že tento rok Call of Duty ešte vyjde na PlayStation 5, ten ďalší už nie.

Xbox activision blizzard king logo

SPRÁVA DŇA: Microsoft Xbox kupuje Activision, Blizzard a King

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry