Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft Copilot dostal upgrade z GTP-4 na GPT-4 Turbo

Zdarma pre všetkých.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Microsoft Copilot Wallpaper_072014

Závody s umelou inteligenciou, ktoré občas sledujeme aj na našich stránkach (kukni tag Umelá Inteligencia) majú ďalší významný posun. Microsoft totiž zdarma pre všetkých používateľov Microsoft Copilot aktivoval novšiu verziu generatívneho jazykového modelu GPT-4 Turbo.

Tá sa od predchádzajúcej verzie GPT-4 vyznačuje niekoľkými vylepšeniami. V prvom rade, databáza údajov GPT-4 Turbo siaha až do Apríla 2023, čo je výrazne viac, ako bol September 2021 u verzie GPT-4. Chýbajúce dáta Copilot nahrádza aktuálnymi informáciami z webu, ktoré čerpá z vyhľadávača Bing.

Ďalšia novinka verzie Turbo je v počte kontextových okien, teda koľko informácií si GPT-4 pamätá. Nová verzia Turbo má 128-tisíc kontextových okien, zatiaľ čo pôvodná verzia GPT-4 mala len 8-tisíc kontextových okien.

Tieto zmeny dramaticky vylepšujú schopnosti jazykového modelu v nástroji Microsoft Copilot. Model tak zvládne spracovávať viac informácií a má lepšie znalosti o aktuálnom svete. Ide o momentálne najnovšiu verziu jazykového modelu, už teraz sa však chystá GPT-4.5 Turbo.

SIMA AI companion in videogames_093853

Google vyvíja AI spoločníka SIMA, ktorý vám v hre bude skutočne rozumieť

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry