Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft predĺžil uzavretie obchodu s Activision až na Október

Chce urobiť všetky kroky na uspokojenie britskej CMA.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Activision Blizzard King

Včera uplynul deň, kedy mal byť obchod medzi Microsoftom a Activisionom uzavretý. Od včera už mal Activision byť v plnom vlastníctve Microsoftu, vrátane štúdií Blizzard a King. Firma totiž prešla cez všetky regulačné úrady vo viac ako 40 krajinách sveta (a celej EÚ) a tak má možnosť dať akvizícii bodku. Teda okrem regulačných úradov v Británii.

Britská CMA totiž pred pár mesiacmi zablokovala tento obchod s obavami, že by mohol narušiť konkurencieschopnosť v Británii v oblasti cloudových služieb. Microsoft následne proti tomu podal odvolanie a mal sa konať súd. Pred pár dňami sa však Microsoft a CMA dohodli, že stiahnu žiadosť o súdne konanie a vyriešia to medzi zatvorenými dverami, potrebujú na to zhruba tri mesiace.

Xbox Activision Blizzard

SPRÁVA DŇA: Sony podpísalo dohodu s Microsoftom o COD na PlayStatione

Microsoft oznámil nový termín ukončenia obchodu, je to 18.10.2023. Behom troch mesiacov chce firma urobiť v Británii kroky, ktoré by viedli k uspokojeniu regulačných úradov. Hovorí sa o tom, že časť svojich cloudových služieb v Británii by predala tretej strane.

Ak tento obchod zlyhá po 15. Septembri, Microsoft bude musieť Activisionu zaplatiť pokutu až 4,5 miliardy amerických dolárov. Activision ako kompenzáciu svojim akcionárom vyplatí 0,99 dolára za akciu. Bobby Kotick si tak prilepší o 4,3 miliónov dolárov.

Call of Duty Modern Warfare 2019

Jim Ryan dostal možnosť mať všetky Activision hry na PS do roku 2027, vybral si COD

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry