Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

SPRÁVA DŇA: Sony podpísalo dohodu s Microsoftom o COD na PlayStatione

Sony konečne podpísalo dohodu, ktorú im Microsoft ponúkol.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Activision Blizzard

Po náročných mesiacoch výmeny názorov, súbojoch na súdoch a u regulátorov rôznych štátov, Sony konečne ustúpilo a podpísalo dohodu o Call of Duty. Túto dohodu Microsoft ponúkol Sony ešte v Decembri roku 2022 spolu s Nintendom, Nvidiou a ďalšími streamovacími službami

Všetci doposiaľ dohodu podpísali, okrem Sony. Odmietlo podpísať akúkoľvek dohodu až do momentu, kedy bolo jasné, že určite v tomto súboji prehrá. Ten moment prišiel v uplynulých dňoch, kedy americká FTC prehrala súdny spor o zastavenie obchodu Microsoft+Activision a Microsoft tak dostal možnosť konečne uzatvoriť prevzatie Activisionu za 68,7 miliárd dolárov. 

Správu dnes oznámil Phil Spencer, riaditeľ Xboxu:

"S potešením oznamujeme, že spoločnosti Microsoft a PlayStation podpísali záväznú dohodu o zachovaní hry Call of Duty na systéme PlayStation po prevzatí spoločnosti Activision Blizzard. Tešíme sa na budúcnosť, v ktorej budú mať hráči na celom svete väčší výber pri hraní svojich obľúbených hier."

Na súde vďaka odhaleným dokumentom a emailom sme sa dozvedeli, že Jim Ryan, riaditeľ PlayStationu nikdy nepochyboval o tom, že COD na PlayStatione ostane. Pred súdmi však musel hrať formu a tak tvrdil, že Microsoft z COD urobí Xbox exkluzivitu, prípadne bude na PS vydávať horšiu verziu COD, ako na Xboxe. "Som si istý, že toto nie je o Xbox exkluzivite a COD bude aj naďalej vychádzať na PlayStation," povedal. 

Microsoft samozrejme chce naďalej vydávať Call of Duty na PlayStatione, pretože to predstavuje významný zdroj príjmov pre Activision. Zatiaľ však nevieme, či aj Sony dostalo 10-ročný kontrakt podobne, ako napríklad Nintendo. Spencer už skôr povedal, že Activision bude naďalej vydávať Call of Duty na PlayStation 5. Nespomenul však PlayStation 6.

Xbox Activision Blizzard Logo_100929

Microsoft nateraz vyhral, súd nevyhovel žiadosti FTC!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry