Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Microsoft prinesie svoje PC hry do streamovacej služby GeForce Now

Oznámili veľkú spoluprácu s Nvidiou.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

22. Február 2023

Xbox GeForce Now

Prezident Microsoftu mal včera večer brífing pre vybrané médiá, na ktorom informoval o významných správach ohľadom značky Xbox. Brífing sa konal krátko po tom, čo Microsoft, Sony, Európska komisia a zástupcovia ďalších firiem mali privátne sedenie ohľadom akvizície Xbox+Activision za 69 miliárd dolárov.

Brad Smith oznámil veľkú správu - PC hry Xboxu a Activisionu vrátane Call of Duty vydajú na streamovaciu platformu Nvidia GeForce Now. Urobia tak na základe obáv, ktoré úrady prejavujú v rámci biznisu s cloudovým hraním. Xbox tak chce dokázať, že nemá problém podporiť aj konkurenčné cloudové služby, v zásade si podali ruky s Nvidiou, ktorá podporuje obchod Xbox+Activision.

Streamovacia služba GeForce Now zameraná len na PC hráčov má dnes okolo 25 miliónov užívateľov, Xbox Game Pass ich má okolo 30 miliónov.

PlayStation CMA

Britská CMA chce zablokovať obchod Xbox+Activision, jej dôvody sú na smiech

Microsoft sa včera tiež právnou zmluvou zaviazal, že hry Call of Duty prinesie na konzoly Nintendo Switch ďalších 10 rokov. To v prípade, že bude schválený obchod Xbox+Activision, ktorý momentálne blokujú len úrady a Sony. Microsoft tak hry COD prinesie ďalším 120 miliónom hráčom po celom svete a ďalším 30 miliónom predplatiteľov v Game Passe. 

Brad Smith včera z vrecka vytiahol aj zmluvu, ktorú ponúkol Sony rovnako ako Nintendu - hry Call of Duty by na PlayStatione vychádzali minimálne ďalších 10 rokov. Sony túto zmluvu odmietlo aj včera a obchod naďalej blokuje.

Xbox Game Pass Wallpaper

Sony nevníma Xbox Game Pass ako rivalitu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články