Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft spolu s Inworld AI bude vytvárať svety s AI NPC

Prispejú k uvieriteľnosti hier.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
inworld ai xbox microsoft

Spoločnosť Microsoft oznámila začiatok spolupráce s firmou Inworld AI, ktorá sa špecializuje na tvorbu generovaných AI NPC, ktoré by mohli doplniť herné svety. Chcú spolu vytvoriť sadu nástrojov, vďaka ktorým vývojári budú môcť jednoducho do hier pridať AI postavy, náhodne generované príbehy, dialógy aj questy. 

AI postavy budú schopné reagovať na hráča a jeho otázky podobne, ako ChatGPT. Postavy budú schopné generovania reakcií, ktoré budú odpovedať hernému svetu, budú môcť generovať vlastné príbehy a questové línie. To všetko s generovaným hlasom, vďaka čomu bude každá AI postava pôsobiť odlišne. Ešte však musia doladiť generovanie výrazov tváre a mimiku pri rozprávaní. 

Nástroje budú v prvom rade nápomocné vývojárom, ktorí budú môcť veľmi rýchlo a efektívne zaplniť herný svet. Skutočné AI postavy, schopné samostatne generovať reakcie na hráča, sú zatiaľ len výsledkom pokusov a demo ukážok. 

AI nástroje, teda minimálne generátor odpovedí a dialógov, v procese vývoja využíva už aj Ubisoft a zdá sa, že AI je budúcnosť videohernej tvorby. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry