Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Vieme, koľko Sony platí vývojárom za hry v PS Plus a koľko Microsoft v Game Passe

Oficiálne dokumenty uvádzajú príklad ARK: Survival Evolved.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Ark-2-Unreal-Engine-5-screenshot-6

Len včera sme priniesli informáciu o tom, koľko presne Microsoft zarába na Xbox Game Pass ročne a teraz tu máme ďalšiu, extra zaujímavú informáciu. Tá sa objavila v dokumente vydavateľskej spoločnosti Snail Games, ktorá požiadala vládu o zmenu na holdingovú spoločnosť.

Z oficiálnych vládnych dokumentov okolo Snail Games sme sa dozvedeli, koľko tento vydavateľ od koho dostal za hru ARK: Survival Evolved. Tento open-world survival totiž bol v Marci hrou v PS Plus predplatnom ale aj v Xbox Game Pass a my vieme, koľko firmy Sony a Microsoft za hru zaplatili.

Podľa dokumentu, Sony zaplatilo za PS Plus hru ARK: Survival Evolved vývojárom 3,5 milióna dolárov. To je ekvivalent 175-tisíc predaných kusov.

Na druhej strane, Microsoft vývojárom zaplatil 2,5 milióna dolárov za ARK: Survival Evolved v službe Xbox Game Pass, ale len na pol roka. Ďalších 2,3 miliónov dolárov zaplatili za ARK 2, ktorý príde do Game Passu niekedy v budúcnosti. Microsoft si Ark 2 do Game Passu zakontraktoval až na tri roky.

Tie sumy sú dosť podobné. Ak ste si hru ARK: Survival Evolved pridali do knižnice cez PS Plus, ostane vám v knižnici už nafurt. Naopak, z Game Passu hra už odišla, ale zase tam príde aj Ark 2.

ARK2_KeyArt_3840x2160

Prvé screenshoty a detaily Ark 2 sú vonku

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry