Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Hry pre deti do 10 rokov

Najlepšie hry pre deti do 10 rokov (2023)

Výber hier pre deti na PC, Xbox, PlayStation alebo Nintendo.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

17. Február 2023

Aj v roku 2023 sa na trhu s videohrami objavuje množstvo nových a zaujímavých hier pre rôzne platformy, ako PC, Xbox, PlayStation a Nintendo. Mladší hráči si však obľúbili klasiky, ktoré nikdy nezostarnú a tieto hry pre deti budú populárne ešte mnoho ďalších rokov. Preto sme pre vás vybrali 5 tipov na hry pre deti pre rok 2023, ktoré sú overené a obľúbené medzi deťmi do 10 rokov.

Ak hľadáte najlepšie hry pre deti do 10 rokov, tu je náš výber top 5 hier na rok 2023:

1. Super Mario Party - Nintendo Switch

Super Mario Party je skvelá hra pre deti, ktorá ponúka množstvo mini hier a aktivít, ktoré si môžu užiť s rodinou a priateľmi. Hra je vytvorená tak, aby bolá zábavná pre hráčov rôzneho veku a úrovne skúseností. Deti si môžu vybrať svoju obľúbenú Nintendo postavičku a súťažiť v rôznych aktivitách, ako sú tanec, kockovanie a boj s bossmi. To všetko v kooperácii s ďalšími spoluhráčmi, takže hru si môžu s deťmi zahrať aj rodičia na jednej obrazovke.

Titulný obrázok Youtube videa

2. Minecraft - PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, Mobil

Minecraft je jednou z najpopulárnejších hier pre deti všetkých vekových kategórií. V hre sa hráči vydávajú na dobrodružstvo v nekonečnom svete, kde môžu budovať a tvoriť svoje vlastné svety. Hra podporuje kreativitu a fantáziu detí a umožňuje im vytvárať vlastné zážitky a príbehy. Tie potom môžu zdieľať s priateľmi, keďže Minecraft umožňuje deťom sa pripojiť na rôzne servery.

Deti sú tiež motivované si vyhľadávať nové recepty a kreatívne možnosti sledovaním rôznych náučných videí. Minecraft sa dá hrať prakticky na akejkoľvek platforme a k dispozícii je aj verzia zdarma.

3. Disney Dreamlight Valley - PC, Xbox, PlayStation

Disney Dreamlight Valley je novinka pre všetkých fanúšikov rozprávkového sveta Disney a Pixar. Kombinuje simulátor života a príbehovú adventúru, vďaka čomu budú hráči spoznávať nové rozprávkové postavy. Hra má vynikajúcu grafiku a zvukové efekty, ktoré zahŕňajú hudbu a zvuky postavičiek zo sveta Disney a Pixar, napríklad z Frozen, Toy Story, Káčer Donald, Leví Kráľ a ďalších.

Okrem toho, Disney Dreamlight Valley ponúka hráčom možnosť prispôsobiť svoju postavu, domov a okolie, čo umožňuje vytvoriť vlastný unikátny zážitok pre každého hráča. Táto detská hra je plná denných úloh a odmien, rôznych doplnkov a tvorivosti, ktoré deti do 10 rokov udržia na celé hodiny.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Disney Dreamlight Valley Trailer

Disney Dreamlight Valley Trailer

4. Animal Crossing: New Horizons - Nintendo Switch

Animal Crossing: New Horizons je simulátor života, v ktorom hráči sa nasťahujú na opustený ostrov a budujú si svoj vlastný rajský domov. Hra je zameraná na budovanie, zber, výrobu a výmenu predmetov s ostatnými hráčmi a postavami. Deti môžu zdieľať svoje vlastné kreatívne nápady s ostatnými hráčmi a učiť sa spolupráci a sociálnym interakciám. Podobne ako Disney Dreamlight Valley, aj Animal Crossing hráčov odmeňuje za denné aktivity a obsahuje aj príjemnú grafiku.

5. Roblox - PC, Xbox, Mobil

Roblox je viac ako len hra, je to online herná platforma, ktorá umožňuje hráčom vytvárať vlastné hry a zdieľať ich s ostatnými hráčmi. Roblox tiež ponúka množstvo hier vytvorených inými hráčmi, ktoré sú prístupné pre všetkých ostatných. Hra podporuje kreativitu a rozvíja programovanie a dizajnové zručnosti detí už v mladom veku.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Roblox Trailer

Roblox Trailer

Tieto hry sú pre deti do 10 rokov najlepšie na trhu v roku 2023. Každá hra ponúka jedinečné herné zážitky, ktoré podporujú kreativitu, sociálne interakcie a rozvíjajú kognitívne zručnosti. Hry sú dostupné na rôznych platformách a zaručia zábavu pre deti i dospelých. Navyše, detské hry zlepšujú učenie angličtiny a rozširujú slovnú zásobu, zlepšujú analytické myslenie a pozornosť.

Najväčšie hry roku 2023

Najväčší herný blockbuster roku 2023? Máme 5 kandidátov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený