Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Hry pre deti do 10 rokov

Najlepšie hry pre deti do 10 rokov (2023)

Výber hier pre deti na PC, Xbox, PlayStation alebo Nintendo.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Aj v roku 2023 sa na trhu s videohrami objavuje množstvo nových a zaujímavých hier pre rôzne platformy, ako PC, Xbox, PlayStation a Nintendo. Mladší hráči si však obľúbili klasiky, ktoré nikdy nezostarnú a tieto hry pre deti budú populárne ešte mnoho ďalších rokov. Preto sme pre vás vybrali 5 tipov na hry pre deti pre rok 2023, ktoré sú overené a obľúbené medzi deťmi do 10 rokov.

Ak hľadáte najlepšie hry pre deti do 10 rokov, tu je náš výber top 5 hier na rok 2023:

1. Super Mario Party - Nintendo Switch

Super Mario Party je skvelá hra pre deti, ktorá ponúka množstvo mini hier a aktivít, ktoré si môžu užiť s rodinou a priateľmi. Hra je vytvorená tak, aby bolá zábavná pre hráčov rôzneho veku a úrovne skúseností. Deti si môžu vybrať svoju obľúbenú Nintendo postavičku a súťažiť v rôznych aktivitách, ako sú tanec, kockovanie a boj s bossmi. To všetko v kooperácii s ďalšími spoluhráčmi, takže hru si môžu s deťmi zahrať aj rodičia na jednej obrazovke.

Titulný obrázok Youtube videa

2. Minecraft - PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, Mobil

Minecraft je jednou z najpopulárnejších hier pre deti všetkých vekových kategórií. V hre sa hráči vydávajú na dobrodružstvo v nekonečnom svete, kde môžu budovať a tvoriť svoje vlastné svety. Hra podporuje kreativitu a fantáziu detí a umožňuje im vytvárať vlastné zážitky a príbehy. Tie potom môžu zdieľať s priateľmi, keďže Minecraft umožňuje deťom sa pripojiť na rôzne servery.

Deti sú tiež motivované si vyhľadávať nové recepty a kreatívne možnosti sledovaním rôznych náučných videí. Minecraft sa dá hrať prakticky na akejkoľvek platforme a k dispozícii je aj verzia zdarma.

3. Disney Dreamlight Valley - PC, Xbox, PlayStation

Disney Dreamlight Valley je novinka pre všetkých fanúšikov rozprávkového sveta Disney a Pixar. Kombinuje simulátor života a príbehovú adventúru, vďaka čomu budú hráči spoznávať nové rozprávkové postavy. Hra má vynikajúcu grafiku a zvukové efekty, ktoré zahŕňajú hudbu a zvuky postavičiek zo sveta Disney a Pixar, napríklad z Frozen, Toy Story, Káčer Donald, Leví Kráľ a ďalších.

Okrem toho, Disney Dreamlight Valley ponúka hráčom možnosť prispôsobiť svoju postavu, domov a okolie, čo umožňuje vytvoriť vlastný unikátny zážitok pre každého hráča. Táto detská hra je plná denných úloh a odmien, rôznych doplnkov a tvorivosti, ktoré deti do 10 rokov udržia na celé hodiny.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Disney Dreamlight Valley Trailer

Disney Dreamlight Valley Trailer

4. Animal Crossing: New Horizons - Nintendo Switch

Animal Crossing: New Horizons je simulátor života, v ktorom hráči sa nasťahujú na opustený ostrov a budujú si svoj vlastný rajský domov. Hra je zameraná na budovanie, zber, výrobu a výmenu predmetov s ostatnými hráčmi a postavami. Deti môžu zdieľať svoje vlastné kreatívne nápady s ostatnými hráčmi a učiť sa spolupráci a sociálnym interakciám. Podobne ako Disney Dreamlight Valley, aj Animal Crossing hráčov odmeňuje za denné aktivity a obsahuje aj príjemnú grafiku.

5. Roblox - PC, Xbox, Mobil

Roblox je viac ako len hra, je to online herná platforma, ktorá umožňuje hráčom vytvárať vlastné hry a zdieľať ich s ostatnými hráčmi. Roblox tiež ponúka množstvo hier vytvorených inými hráčmi, ktoré sú prístupné pre všetkých ostatných. Hra podporuje kreativitu a rozvíja programovanie a dizajnové zručnosti detí už v mladom veku.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Roblox Trailer

Roblox Trailer

Tieto hry sú pre deti do 10 rokov najlepšie na trhu v roku 2023. Každá hra ponúka jedinečné herné zážitky, ktoré podporujú kreativitu, sociálne interakcie a rozvíjajú kognitívne zručnosti. Hry sú dostupné na rôznych platformách a zaručia zábavu pre deti i dospelých. Navyše, detské hry zlepšujú učenie angličtiny a rozširujú slovnú zásobu, zlepšujú analytické myslenie a pozornosť.

Najväčšie hry roku 2023

Najväčší herný blockbuster roku 2023? Máme 5 kandidátov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený