Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Netflix má hry a plánuje pridať aj Grand Theft Auto

Netflix to so streamovaním hier myslí vážne. Má záujem o GTA.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Netflix GTA Grand Theft Auto Rockstar Take-Two

Ak máte Netflix a zvyknete filmy či seriály pozerať aj cez svoj mobil, iste ste si všimli, že na platforme nájdete aj hry. Avšak, streamovací gigant to so svojim vstupom do videoherného priemyslu myslí naozaj vážne. 

Od Augusta totižto testuje streaming aj pre TV a počítače. A zatiaľ čo na TV si zatial hráči musia vystačiť s virtuálnym ovládačom, ktorý si spustia ako aplikáciu na mobile, na PC si môžu hry ovládať štandardne myškou a klávesnicou.

Netflix má záujem o GTA

Zatiaľ čo na mobile má Netflix dostatok hier na základe svojich značiek, pri klasických PC/konzolových hrách to už také ľahké nie je. Náklady a dĺžka vývoja sú diametrálne odlišné.

Xbox Game Pass

FIFA 23 a GTA V spôsobujú preťaženie cloudových serverov Game Passu

A aj preto pri streamingu hier Netflix začne rovnako, ako začal pri streamingu filmov či seriálov - ponúkne licencovaný obsah tretích strán.

Aj preto podľa zdrojov The Wall Street Journalu už kontaktoval vydavateľa Take-Two, aby dohodol podmienky pridania GTA hier do svojej ponuky. Či, respektíve kedy sa tak stane, je nateraz otázne.

Isté je však to, že Netflix hľadá ďalšie spôsoby, ako svoju ponuku dostať k ešte širšej mase ľudí, eventuálne za ešte vyššie ceny. A gaming, respektíve streamovanie hier je len logickým krokom. Spoločnosť má v tejto oblasti skúsenosti aj schopnosti. Navyše, určite by mnohým vyhovovalo, ak by filmy, seriály a aj hry mali v jednom, lacnejšom predplatnom. A to obzvlášť vtedy, ak by v ponuke našli dostatočne pestrú ponuku veľkých AAA hier.

Sony PlayStation Plus Premium Cloud Streaming

Spoločnosť Sony ohlásila cloud streaming hranie pre PlayStation 5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry