Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

PS5-DualSense-Edge-ovladac

Nový PS5 ovládač DualSense Edge - čo prinesie?

Elitný PlayStation ovládač s možnosťou úprav.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Sony počas GamesCom Opening Night Live ukázalo svoj nový ovládač k PlayStation 5, o ktorom sa už pár mesiacov šepkalo. Tento ovládač bude po vzore Xbox Elite, ale aj iných ovládačov, ponúkať niekoľko možností úprav. Pôjde najmä o možnosť výmeny niektorých komponentov alebo bonusové tlačidlá.

Jeho názov je PlayStation DualSense Edge a hoci zatiaľ nebol oznámený dátum vydania ani jeho cena, poznáme množstvo iných detailov. Sony ich popísalo na svojom blogu, vyberáme to najdôležitejšie.

Titulný obrázok Youtube videa

Detaily PlayStation DualSense Edge ovládača

Ako v prípade tradičného DualSense, aj tento ovládač je samozrejme bezdrôtový. Nový Edge však dovoľuje hráčom remapovať alebo deaktivovať jednotlivé tlačidlá. Bude možné nastaviť si citlivosť páčok a takzvané "dead zóny."

Trigerom vzadu bude možné nastaviť dráhu, po ktorej sa budú môcť pohybovať. Viete si tak ich dráhu skrátiť a zrýchliť zatlačenie.

Ovládač bude podporovať ukladanie niekoľkých profilov a meniť medzi nimi kedykoľvek. Na každú hru si tak môžete vytvoriť jedinečný profil. Slúži na to nové tlačidlo Fn. Vďaka nemu si však môžete meniť aj hlasitosť a balans chatu.

Páčky sa dajú vymeniť, pribudli pádla

Veľkou novinkou sú prídavné zadné tlačidlá, takzvané pádla. Sú štyri a ich poradie si môžete ľubovoľne vymeniť a namapovať na rôzne funkcie. Vymeniť sa dajú aj čiapočky na predný joystickoch. Na výber budú tri rôzne výšky čiapočiek.

Ak vás po čase začne trápiť joystick drift, Sony má riešenie. V novom PS5 DualSense Edge si ich totiž môžete jednoducho vymeniť za nové.

DualSense Edge sa bude predávať aj s prenosným obalom, či USB-C káblom. O cene alebo dátume vydania v tomto momente nemáme informácie, ale môže sa tak stať už pred Vianocami. Firma tiež nepotvrdila kompatibilitu s PC, ale je to viac než isté.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený