Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Odnímateľná mechanika k PS5 asi nebude podporovať PS5 Digital

Ďalšie detaily k novej verzii PS5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

14. Január 2023

PlayStation 5 konzoly

Pred pár mesiacmi sa na internete objavila správa o novej verzii konzoly PlayStation 5, ktorá má na trh prísť s odnímateľnou, externou mechanikou. Šasi tejto konzoly má byť identické s aktuálnym dizajnom PS5. Externá mechanika bude k PS5 pripojiteľná káblom. 

Insider Tom Henderson tvrdí, že nová verzia PS5 bude rozdielna práve len v podpore externej mechaniky na Blu-Ray disky. Podľa jeho slov, existujúca PlayStation 5 Digital nebude túto externú mechaniku podporovať. Iba nová verzia PS5.

PlayStation-5-PS5-Consoles

Rumor: Sony chystá PS5 s odnímateľnou mechanikou!

Čo je veľká škoda, pretože mnohí majitelia PS5 Digital si konzolu kúpili len pre to, že bola jediná na sklade. Externú mechaniku by však privítali, aby si mohli zahrať napríklad požičané hry. 

Sony je však firma známa tým, že kašle na kompatibilitu. Preto si napríklad hry z PlayStation VR nezahráte na PlayStation VR2. Len v prípade, že sa vývojári rozhodnú vytvoriť oficiálny port. 

Informácie o novej PS5 s odnímateľnou mechanikou však stále nie sú potvrdené. Očakáva sa však, že Sony s ňou príde na trh už tento rok.

The Last of Us Part 2 review screenshot 1

Čo plánuje Sony tento rok? Naznačil to leak

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články