Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Čo plánuje Sony tento rok? Naznačil to leak

Nepotrvené info z fóra 4Chan.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Last of Us Part 2 review screenshot 1

Na internete sa dva krát ročne objaví leak, v ktorom anonym popíše plány Sony na najbližší rok, či dva. Vo väčšine prípadov sú to len odhady a očakávania, či prepovede a nemajú so skutočným leakom nič spoločné. 

Tieto info tak berte s rezervou, pretože za nimi nestojí žiadny spoľahlivý leaker. Leaky z fórac 4chan sú navyše len výnimočne pravdivé. Každopádne, bola by to zaujímavá vyhliadaka štúdií PlayStation Studios. 

Ďalšie PC verzie PlayStation značiek

Aj tento rok Sony vydá hneď niekoľko PlayStation hier na PC. Podľa leaku to budú hry The Last of Us 2, Ghost of Tsushima Director's Cut, Demon's Souls a Horizon Forbidden West. 

Horizon Series

Z Horizonu bude MMORPG, hru podľa informácií vyvíja NCSoft

Na PlayStation 5 má vyjsť nejaká vylepšená verzia The Last of Us Part 2, keďže pôvodná verzia bola pri vývoji obmedzovaná PS4 hardvérom. Multiplayer The Last of Us by mal vyjsť v lete alebo na jeseň 2023. Nová značka od Naughty Dog, o ktorej sme sa dozvedeli nedávno viac informácií, má byť open-world fantasy hra. 

Naughty Dog pracuje aj na novej hre Uncharted, ktorá by mohla byť odhalená už tento rok. Bude to sequel k Uncharted 4 a zároveň soft reboot série. Hru vyvíjaj aj externé štúdiá v Malajzii a štúdio Visual Arts. Práve o nich vieme, že robia na nejakej akčnej adventúre. 

Vráti sa Killzone na PS5?

Podľa leaku sa na PlayStation 5 chystá oživenie značky Killzone. Ale vraj len vo forme VR hry, ktorá vyjsť na PlayStation VR2. Sony chystá aj návrat značiek Motorstorm, Ape Escape a PS AllStars Battle Royale, ktoré vyjdú na túto generáciu. 

Na novej hre pracuje aj štúdio Sucker Punch. Má to byť nová značka. Na druhej strane vieme, že sa chystá aj sequel ku Ghost of Tsushima. 

Nové hry predstavia Bend štúdio, Pixelopus aj Asobi. Môže sa tak stať na State of Play, ktoré sú plánované vraj na Február, Marec a Máj, prípadne na veľkej konferencii PlayStation Showcase, ktorá má byť v Júni, okolo E3.

Štúdio Media Molecule vraj pracuje na novej kreatívnej hre Dream pre PS5 s podporou PlayStation VR2.

Sony tiež tento rok ukáže svoje prvé live service tituly. Posledná info je ohľadom emulovania PS2 a PS3 hier, podľa leaku Sony konečne vytvorilo emulátor pre tieto staršie konzoly a tak si staré hry zahráme aj natívne na PS5 alebo PC.

Sony PlayStation Studios

O pár rokov bude na PlayStation vychádzať viac live-service hier, ako príbehových

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry