Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Oficiálne roleplay servery v GTA 6? Rockstar prevzal moderov najpopulárnejších módov GTA V

Moderi budú pracovať pre Rockstar.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
GTA 6 Screenshot 5

Rockstar Games si uvedomuje silu komunity a najmä módov, vďaka ktorým sú hry GTA populárne aj ďaleko po vydaní. Medzi najpopulárnejšie módy do GTA V a RDR2 patria FiveM a RedM, prepracované singleplayerové a multiplayerové nástroje, ktoré hráčom umožňujú vytvárať rôzne scenáre. 

Vďaka FiveM vlastne vznikli aj roleplay servery, na ktorých môžu hráči v GTA Online vykonávať oveľa viac akcií, ak v klasickej originálnej verzii multiplayeru. Modifikácia napríklad rozširuje inventár, či zavádza nové akcie pre policajtov a iné profesie. Zdá sa, že Rockstar Games preberá kontrolu nad najpopulárnejšími módmi. Autorov týchto módov, tím Cfx.re totiž prevzal pod svoje krídla a už patria pod Rockstar Games. 

"Dnes s hrdosťou oznamujeme, že Cfx.re - tím stojaci za najväčšími komunitami tvorcov hier Rockstar, FiveM a RedM - sa stal oficiálnou súčasťou spoločnosti Rockstar Games."

"V posledných rokoch sme s nadšením sledovali, ako kreatívna komunita Rockstaru našla nové spôsoby, ako rozšíriť možnosti Grand Theft Auto V a Red Dead Redemption 2, najmä prostredníctvom vytvorenia špecializovaných serverov pre roleplay hry."

"Ako spôsob ďalšej podpory ich snaženia sme nedávno rozšírili našu politiku týkajúcu sa módov tak, aby oficiálne zahŕňala aj módy vytvorené roleplayovou tvorivou komunitou. Spoluprácou s tímom Cfx.re im pomôžeme nájsť nové spôsoby podpory tejto neuveriteľnej komunity a zlepšiť služby, ktoré poskytujú svojim vývojárom a hráčom," oznámil Rockstar vo vyhlásení.

GTA 6 Screenshot 15

Prvé screenshoty z GTA 6 - Vyzerá to na next-gen titul?

Oficiálne roleplay servery v GTA 6?

Ako sa táto spolupráca prejaví v existujúcom svete GTA Online je zatiaľ otázne. Nás však zaujíma to, čo prinesie GTA 6. Hra totiž má byť vydaná už budúci rok. Tím vývojárov Cfx.re by mohol priamo v štúdiu Rockstar získať skorší prístup k multiplayerovej verzii hry a začať do nej vyvíjať nástroje a módy oveľa skôr. Taktiež by im Rockstar mohol umožniť módy vydať aj na konzolách, čo dnes nie je možné. 

Variantou by tiež bolo, ak by GTA 6 už v základe obsahovalo oficiálny roleplay multiplayer, v ktorom by hráči mohli žiť svoje virtuálne životy. V každom prípade by to hráčom prinieslo ďalšie možnosti v novej chystanej hre.

Všetko o GTA 6, uniknuté obrázky, rumory aj predpokladaný dátum vydania, sa dozviete na našej karte hry.

GTA 6 Screenshot 5

Rumor: Rockstar orezáva GTA 6, aby stihli vydanie v roku 2024

GTA 6 Unreal Engine 5

Takto by vyzeralo GTA 6, ak by bežalo na Unreal Engine 5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry