Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Oznámili hru na všetky platformy okrem Xboxu, nakoniec ich presvedčilo 200 komentárov

Zbytočné naťahovanie.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Inspector Gadger Microids

Vydavateľská spoločnosť Microids pred pár dňami oznámila hru Inspector Gadget - Mad Time Party, inšpirovanú známou televíznou rozprávkou. Hra bola oznámená na PC, PS4, PS5 a Nintendo Switch. Ale nie na Xbox. Je za tým nejaká exkluzivita zo strany Sony, alebo Epic Games? Vôbec nie. 

Stačil jeden komentár k tomu, aby vydavateľ zmenil svoje rozhodnutie a v podstate cez noc sa rozhodol, že svoju hru bude okrem iných platforiem portovať aj na Xbox. 

Celé to odštartovať komentár: "Môžeme dostať vysvetlenie, prečo Xbox nedostane hru inšpektor gadget, ale dostane ju každá iná platforma?"

Na to Microids odpovedalo: "Ak bude dopyt dostatočne veľký, zvážime možnosť ponúknuť tento titul na Xboxe."

Na tento Tweet reagovalo cez 200 ľudí a to zjavne dokázalo presvedčiť vydavateľa, aby vytvoril Xbox verziu svojej chystanej hry. Za dva dni od toho Tweetu totiž potvrdili, že  Inspector Gadget - Mad Time Party vyjde aj na Xbox One, Xbox Series X a Series S. 

Ak by boli náklady na portovanie Xbox verzie skutočne tak vysoké, alebo by sa im to vzhľadom na málo predaných kusov neoplatilo, asi by Xbox verziu neoznámili. Zjavne dokáže vydavateľa hier presvediť o distribúcii na určitú platformu aj pár desiatok ľudí. Škoda, že to takto nefunguje u tých veľkých. 

Ashfall Wallpaper

Nové brutálne MMO Ashfall sa prezentuje v gameplay traileri

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený