Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Prvá recenzia The Callisto Protocol je vonku, ešte pred embargom

Recenzia je pozitívna.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

29. November 2022

The Callisto Protocol

Na The Callisto Protocol čakajú asi všetci fanúšikovia poctivého hororu, ktorí majú radi hry ako Dead Space, Resident Evil či Alien. The Callisto Protocol sa totiž vráti do éry survival hororov v stiesnených sci-fi priestorov a podľa všetkého to vyzerá, že pôjde o skutočne podarení titul.

Však na hre pracovali pôvodní dizajnéri série Dead Space. Aj preto sa The Callisto Protocol nazýva spirituálnym nástupcom hry od EA.

Čo hovorí prvá recenzia The Callisto Protocol?

Magazín Yahoo si neustrážil embargo a omylom vydal recenziu na The Callisto Protocol skôr. Samotní vývojári totiž avízovali, že recenzie budú vydané až 2.12.2022, teda presne v deň vydania hry.

TIP: Lajkni našu FB stránku, prinášame vždy aktuálne info o tvojich obľúbených hrách

Vďaka tejto skorej recenzii sme sa dozvedeli pár zaujímavých detailov. Napríklad bolo spomenuté použitie reproduktora ovládača PlayStation 5 pri komunikácii s NPC postavami, alebo minimum nápovedy.

Dĺžka hry má byť podľa recenzie 12 až 14 hodín. V kampani sa striedajú sekcie vyžadujúce stealth, hrubú silu alebo aj precízne strieľanie. Nechýbajú ani epické momenty, či parádne výhľady na Jupiter z okien väznice Black Iron.

"Aby bolo jasné: táto hra nie je pre každého. The Callisto Protocol si však dal za cieľ jedinú vec - vytvoriť vynikajúcu hororovú/survival hru - a to sa mu podarilo skvele. Len ju nehrajte pri zhasnutých svetlách," uzatvára recenziu magazín Yahoo.

The Callisto Protocol Enemy

Poznáme HW požiadavky pre The Callisto Protocol

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články