Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Prvá recenzia The Callisto Protocol je vonku, ešte pred embargom

Recenzia je pozitívna.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Callisto Protocol

Na The Callisto Protocol čakajú asi všetci fanúšikovia poctivého hororu, ktorí majú radi hry ako Dead Space, Resident Evil či Alien. The Callisto Protocol sa totiž vráti do éry survival hororov v stiesnených sci-fi priestorov a podľa všetkého to vyzerá, že pôjde o skutočne podarení titul.

Však na hre pracovali pôvodní dizajnéri série Dead Space. Aj preto sa The Callisto Protocol nazýva spirituálnym nástupcom hry od EA.

Čo hovorí prvá recenzia The Callisto Protocol?

Magazín Yahoo si neustrážil embargo a omylom vydal recenziu na The Callisto Protocol skôr. Samotní vývojári totiž avízovali, že recenzie budú vydané až 2.12.2022, teda presne v deň vydania hry.

TIP: Lajkni našu FB stránku, prinášame vždy aktuálne info o tvojich obľúbených hrách

Vďaka tejto skorej recenzii sme sa dozvedeli pár zaujímavých detailov. Napríklad bolo spomenuté použitie reproduktora ovládača PlayStation 5 pri komunikácii s NPC postavami, alebo minimum nápovedy.

Dĺžka hry má byť podľa recenzie 12 až 14 hodín. V kampani sa striedajú sekcie vyžadujúce stealth, hrubú silu alebo aj precízne strieľanie. Nechýbajú ani epické momenty, či parádne výhľady na Jupiter z okien väznice Black Iron.

"Aby bolo jasné: táto hra nie je pre každého. The Callisto Protocol si však dal za cieľ jedinú vec - vytvoriť vynikajúcu hororovú/survival hru - a to sa mu podarilo skvele. Len ju nehrajte pri zhasnutých svetlách," uzatvára recenziu magazín Yahoo.

The Callisto Protocol Enemy

Poznáme HW požiadavky pre The Callisto Protocol

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry