PS4 God of War na PC

PS4 God of War asi vyjde na PC

25 marca, 2020 Lukáš Kanik

Môžeme sa tešiť na ďalšiu PS4 exkluzivitu na počítači?

Nedávno boli na PC oznámené významné PS4 exkluzivity. Najskôr to bol Death Stranding, ktorý na PS4 vyšiel minulú jeseň. Na PC bol potvrdený aj Horizon: Zero Dawn, dátum vydania oboch titulov bol naplánovaný na leto 2020. Obe hry sú veľké a významné PS4 exkluzivity.

Na PC sa asi chystá ďalšia veľká hra. God of War, jedna z najlepšie hodnotených hier tejto generácie. Aj v našej recenzii sme tejto hre udelili fantastických 9.5/10 a v roku 2018 si odniesla ocenenie HRA ROKA, ako aj množstvo iných ocenení.

A odkiaľ to máme? Z oficiálnej stránky God of War zmizla nálepka “Len na PlayStatione” ktorá bežne označuje PlayStation exkluzivity. Podobne táto nálepka zmizla aj zo stránky Horizon: Zero Dawn pred tým, než ju SONY oznámilo na Steam. A takisto túto nálepku stratila aj hra Detroit: Become Human, ktorú si môžete stiahnuť na Epic Games Store.

SONY sa netají tým, že svoje exkluzivity chce priniesť väčšiemu publiku hráčov. A kde je väčšie publikum, ak nie na Steame, kde je sto miliónov aktívnych užívateľov každý mesiac? God of War je navyše system seller, titul, ktorý predal konzolu. God of War na PC by posunul vlastné technické možnosti a vyzeral by ešte lepšie, než vyzerá na PS4 Pro.

V prípade, že by God of War na PC skutočne vyšiel, mohol by obsahovať aj češtinu. Hra na PS4 totiž vyšla s českými titulkami.

Pozrite si aj: Vo filme God of War by mohol Kratosa hrať Dave Bautista

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: