Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Remedy odhalilo predaje Alan Wake 2, hra sa nezaplatila

Hra vyšla len digitálne.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Alan Wake 2 logo

Alan Wake 2 má za sebou už viac ako tri mesiace od vydania, pričom hra bola dostupná v Októbri len v digitálnej forme. Remedy dnes priblížilo, ako sa hre darilo v predajoch. Zároveň však treba povedať, že hra sa doteraz nezaplatila.

Alan Wake 2 (karta hry) bol vydaný v októbri 2023 s celosvetovým uznaním u kritikov a pri uvedení na trh získal skóre na Metacritic až 89%. Dnes Remedy oznámilo, že Alan Wake 2 predal 1 milión kusov do konca decembra 2023 a 1,3 milióna kusov na začiatku februára 2024. Alan Wake 2 je tak najrýchlejšie predávanou hrou od Remedy.

Alan Wake 2 Wallpaper

Prekvapenie sa nekoná, Alan Wake 2 v recenziách boduje

Pre porovnanie, Alan Wake 2 predal o viac ako 50 % viac kópií celkovo a trikrát viac digitálnych kópií počas prvých dvoch mesiacov, ako Control počas prvých štyroch mesiacov.

Od svojho uvedenia na trh v roku 2019 Control predal viac ako 4 milióny kusov, čím vygeneroval čisté príjmy (príjmy zdieľané medzi Remedy a vydavateľským partnerom, bez daní a poplatkov za platformu) vo výške približne 100 miliónov EUR. Remedy dúfa, že Alan Wake 2 sa bude predávať dlhodobo, podobne ako Control.

Remedy bude pokračovať v propagácii a podpore hry Alan Wake 2 a vytvorí dve platené DLC, ktoré rozšíria príbeh. Taktiež vydá aktualizácie a spustí ďalšie aktivity na podporu hry a jej komunity.

Generálny riaditeľ spoločnosti Remedy, Tero Virtala povedal: „Sme spokojní so začiatkom predaja Alan Wake 2. Cena tiež zostala na vysokej úrovni a hre sa už vrátila značná časť nákladov na vývoj a marketing. Budeme pokračovať vo vývoji hry, aby slúžila existujúcim fanúšikom a prilákala nových hráčov a očakávame, že sa bude naďalej dobre predávať."

Tero Virtala pokračoval: „Úspešné spustenie hry Alan Wake 2 podporilo naše ďalšie herné projekty: Condor, Control 2 a remake Max Payne 1&2 zvýšili tempo vývoja vďaka personálu uvoľnenému z vývoja Alan Wake 2 a očakávame, že tieto projekty dosiahnu ďalšie vývojové fázy počas prvej polovice roku 2024. Teraz máme dve etablované franšízy: Control a Alan Wake, ktoré sú prepojené cez Remedy Connected Universe. Rast a rozširovanie týchto franšíz bude kľúčovou súčasťou našej budúcnosti.“

Alan Wake 2 krátko po vydaní dostal aj komunitnú češtinu pre PC verziu hry.

Alan Wake 2 logo

Aj Alan Wake 2 prináša New Game+

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry