Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Road to Vostok ukazuje, v akom štádiu sa hra nachádza

Priama konkurencia Escape from Tarkov?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. August 2022

Road-to-Vostok-Gameplay

Mimoriadne populárny realistický hardcore FPS simulátor s názvom Escape from Tarkov poznáte asi všetci. Dodnes sa žiadnemu štúdiu nepodarilo vytvoriť jeho konkurenciu, hoci to skúša už aj Activision a tiež nedávno vydaná vesmírna hra Marauders.

Na Escape from Tarkov sa dosť podobá hra Road to Vostok. Ide o projekt jedného vývojára, ktorý zatiaľ pracuje len na singleplayerovej časti hry. Ten každý mesiac z hry vydá krátke video, aby fanúšikom ukázal, ako pokročil.

V najnovšom videu ukázal nové zbrane, atmosferické efekty, zmeny zvuku na základe vzdialenosti ale aj systém kolízie zbrane v priestore. Hra beží na Unity engine, rovnako ako Tarkov.

Prvé demo v early access by si hráči mohli zahrať už tento rok, Road to Vostok vyjde na Steame.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články