Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Rockstar na Steame predáva cracknuté hry

Ušetrili si tým nejakú robotu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Rockstar Games Logo Wallpaper

Rockstaru sa podaril ďalší husársky kúsok. Moderi totiž zistili, že firma na Steame stále predáva cracknuté verzie svojich starších hier. Prišli na to tak, že sa pozreli na exe súbor týchto hier a zistili, že je tam podpis crackovacej skupiny Razor 1911. Skupina bola kedysi známa tým, že dokázala veľmi rýchlo vyrobiť crack na PC hry, ktoré inak bežali z CD.

V podstate ide o hry, ktoré pôvodne vyšli v časoch, keď ešte na hranie muselo byť v mechanike vložené orignálne CD, neexistovali digitálne verzie. Skupiny ako Razor 1911 si Skidrow vydávali cracky, ktoré vám umožňovali hrať hru bez toho, aby ste mali CD, a často aj obchádzali akékoľvek iné protipirátske opatrenia.

PS5 Crack Jailbreak Download

Prvý PS5 crack je vonku, jailbreak otvára pirátom nové možnosti

Teraz už nikto nemá CD mechaniku, takže spoločnosti vydávajú hry už len na digitálnych obchodoch (ako Steam). Namiesto toho, aby si dali tú námahu a vytvorili korektnú verziu hry bez CD, proste zobrali existujúci crack, pridali ho do hry a predávajú ako digitálnu verziu.

Rockstar patril medzi firmy, ktoré cracknuté hry neznášali najviac a aktívne sa snažili proti tomu bojovať. Napríklad preto zaviedli nutnosť prihlásiť sa cez Rockstar Games Social Club a tam si CD hru aktivovať.

Teraz používa cracky na to, aby staršie hry znovu vrátil do predaja na digitálnych platformách. Prvý krát sa na to prišlo už pred 14 rokmi, kedy začali predávať s crackom Max Payne a Manhunt. Rovnako crack použil aj Ubisoft vo svojej hre Rainbow Six Vegas.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry