Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Rumor: Microsoft plánuje vydať verziu Xbox Series X bez mechaniky

Tým by znížil jej cenu a ešte viac diverzifikoval svoju ponuku.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Xbox Series X console

Nintendo sa pomaly, ale isto chystá na ohlásenie Switch 2, pri Sony sa zas dlho špekuluje ohľadom Pro verzie ich PlayStation 5 konzoly. A vyzerá to tak, že nespí ani Microsoft.

Podľa informácii od Nicka Bakera, spoluzakladateľa portálu XboxEra, má Microsoft zrejme v príprave verziu Xbox Series S bez mechaniky. Táto digital-only verzie Series X by tak perfektne zaplnila priestor, ktorý aktuálne medzi Xbox Series S a Xbox Series X existuje.

Xbox Game Pass Core cena

Xbox Live Gold končí! Nahradí ho Game Pass Core

Doporučená cena pre Xbox Series S je aktuálne 299 dolárov. Pre klasický Xbox Series X je zase cena stanovená na 499 dolárov. Ak by Microsoft z ich aktuálne najsilnejšej konzoly odstránil mechaniku, ušetril by na výrobných nákladoch. Mohol by ju tak ponúkať za 399 dolárov, čím by perfektne diverfizikoval svoju ponuku. Kúpiť si Xbox konzolu by tak potom nemal byť problém pre nikoho.

Ostatne, z pohľadu Microsoftu by takýto prístup dával zmysel. Dlhé roky je jeho hlavnou stratégiou Xbox Game Pass. Milióny majiteľov Xboxu si ho platia. A keďže všetky Xbox exkluzivity vychádzajú rovno na deň vydania aj v rámci Xbox Game Passu, mnoho hráčov si diskovú verziu už ani nekupuje. Veď načo, stiahnu si ju z Game Passu. Tým pádom digital-only verzia ich najsilnejšej konzoly dáva perfektný zmysel.

Každopádne, redmondský gigant zatiaľ nič oficiálne neohlásil. Preto berte vyššie spomenuté informácie zatiaľ len za nepotvrdené špekulácie.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry