Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Rumor: Nintendo Switch 2 má mať 512GB pamäť a 8-palcový displej

Všetko, čo o novej konzole vieme

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Konzola Nintendo Switch predaje

Znovu sa na internete objavilo hneď niekoľko informácií o konzole Nintendo Switch 2, ktorej vydanie sa predikuje na rok 2024. Podľa najnovších detailov má konzola vyjsť až v druhom polroku 2024. A vraj Nintendo už prvé dev-kity posiela kľúčovým partnerom, aby na konzolu vytvorili svoje launch tituly.

Nintendo bude mať vraj konzolu pripravenú už v prvom polroku 2024. Avšak si chce vytvoriť dostatok zásob, aby pokrylo očakávaný vysoký dopyt. Už dnes predáva starý Nintendo Switch rýchlosťou 4 milióny kusov každé tri mesiace (už má na konte 130 miliónov) a očakáva, že mnoho majiteľov Switchu prejde na Switch 2.

Nintendo Switch 2 bude mať väčšiu pamäť

Ďalšie detaily hovoria o tom, že Nintendo Switch bude mať až 512GB internej pamäte. To je obrovský skok oproti 32GB pamäte (64GB u OLED verzie), ktorú má v sebe pôvodný Nintendo Switch. Vývojárom to dovolí zvýšiť kvalitu svojich hier.

Pamäťové karty majú byť vyrobené s čipmi 3D NAND, čo sú pamäte používané v SSD diskoch. Tešiť sa tak môžeme na výrazne vyššie rýchlosti čítania herných dát.

Switch 2 má prísť do predaja s LCD obrazovkou namiesto OLED. Nintendo chce takto ušetriť na výrobe a udržať cenu konzoly pod 400 dolárov. Podľa nepotvrdených informácií pôjde o 8-palcový displej, pôvodný Switch mal 6,2 palcový displej. Hovorí sa o tom, že displej by mal mať rozlíšenie 900p, Nintendo by mohlo hry renderovať a v nižšom rozlíšení a pre upscaling použiť riešenie od Nvidie.

Čo sa spätnej kompatibility týka, zatiaľ ju nikto nepotvrdil, ani nevyvrátil. Nintendo vraj pracuje na riešení, vďaka ktorému by si mohli hráči na Nintendo Switch 2 zahrať svoje Switch hry. Ak by sa tak nestalo, išlo by o pomerne veľkú chybu.

Nintendo-Switch-OLED

Nintendo Switch prekonalo hranicu 129.53 miliónov predaných kusov

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Zelda: Tears of the Kingdom predala skoro 19 miliónov kusov za šesť týždňov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry